Praotec telefonů se chystá opět do boje. Odin bude vlajkovou Motorolou pro rok 2019 Možná se však nedostane z amerických okovů

20.11.2018 10:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Vlajková Motorola Moto Z4 se poprvé objevuje na scéně pod jménem Odin
  • Telefon s Androidem 9 má disponovat Snapdragonem 8150, 4 GB RAM a pouze 32GB úložištěm
  • Překvapením je, že má stále podporovat Moto Mody, což značí opět podobnou konstrukci

Jméno Motorola se bohužel stále více vytrácí z myslí nakupujících zákazníků. Skoro každý se zajímá při koupi o Xiaomi, Huawei či Nokii, ale na Motorolu se neprávem zapomíná. Přitom vydává dost sympatické telefony s jedinečným designem. Ano, kruhový fotoaparát uprostřed zad se nemusí líbit každému, ale třeba mě se tyhle "žiletky" vždy velice líbili. Nerad tak sleduji výrazný pád značky na našem trhu. 

Vlajkové Moto Z2 se k nám dost dlouho nedostalo a letošní Z3 je dokonce exklusivní pouze pro amerického operátora Verizon. Sama Motorola tedy postupně své portfolio na globálním trhu omezuje, ale to není vše. Vlajkové modely už dlouho trpí podřadným fotoaparátem či zmenšující se baterií. Moto tedy ztrácí zrovna v aspektech, na které lidé v dnešní době nejvíce koukají. 

Proto nedávám moc nadějí ani nově uniklé Motorole Moto Z4, na které se prý již pracuje. Nese vznešené kódové jméno Odin po severském všeotci bohů a má ji pohánět chystaný Snapdragon 8150. Ten má být novým vlajkovým procesorem Qualcommu pro příští rok, jež bude vyroben 7nm technologií a bude se dělat ve 4G i 5G verzi. Motorola má však sáhnout právě po 4G verzi, a to z prostého důvodu. 5G si bude moci každý přidat pomocí Moto Modu s 5G modemem, který se představil již letos pro Moto Z3. 


Pokud je tedy Odin skutečně Z4, bude mít tento telefony opět stejné rozměry a podobný design s výrazně vystupujícím fotoaparátem a s tím související malou baterií jako předchozí generace. Motorola přitom během představení Moto Modů v roce 2016 uvedla, že zaručuje tříletou podporu u dalších zařízení. Z4 by však byla již čtvrtou generací a dle prodejů by to možná chtělo už větší modernizaci. Telefon má navíc nabídnout jen 4 GB RAM a 32GB úložiště, což je neskutečně málo i na letošní rok. Řada telefonů střední třídy má více paměti a vlajkové modely jsou častokrát úplně jinde. 

Kde by však Motorola zaspat neměla je čtečka otisků prstů. Podle všeho už výrobce pracuje na její integraci přímo do displeje, ale není jisté, zda tuto čtečku dostane právě Odin, nebo jiný telefon. Moto Z4 se přitom vyvíjí přímo v USA, což by mohlo opět znamenat exklusivitu s operátorem Verizon, takže by se už druhá generace vlajkových telefonů nedočkala širšího komerčního vydání. Celkem by mě zajímalo, jak dlouho bude toto tempo Motorole stačit, než se jí Lenovo zbaví jako předtím Google. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.