Poznejte nový Snapdragon 865 Plus. Trochu rychlejší, chytřejší i dražší První na řadě je ROG Phone 3

09.07.2020 10:00 / od Honza Nuc
  • Qualcomm představil procesor, který je napůl cesty mezi čipem Snapdragon 865 a 875.
  • Jedná se samozřejmě o Snapdragon 865 Plus, který má být především v herních telefonech.

Prvně bych začal pojmenováním, tedy především tím "pluskem". Ani Qualcomm si zřejmě není jistý, jak se název jeho procesoru píše správně, protože někde můžeme vidět Snapdragon 865+ a někde 865 Plus. My jsme se v redakci rozhodli využívat název Snapdragon 865 Plus. To jen tak na začátek.

Pojďme ale na samotný čip. Procesor má stejný modem X55 na podporu 5G sítí jako předchozí model, dále osm jader Kryo 858 Prime, které jsou o deset procent lepší než minulá verze a jsou taktované až na 3,1GHz. Taktéž zde najdeme přetaktovanou grafiku Adreno 650 o dalších deset procent. Snapdragon 865 Plus podporuje Bluetooth 5.2.  Procesor podporuje i lepší 6GHz Wi-Fi (Wi-Fi 6E) s novým podsystémem FastConnect 6900

A jaké telefony by měly mít nový procesor? Prozatím víme jistě, že ho má mít herní telefon ASUS ROG Phone 3, což bude první zařízení letošního roku s takovým čipem. Dále se spekuluje, že by mohl mít Snapdragon 865 Plus také telefon z řady Galaxy Note 20 od Samsungu. To však prozatím není jisté, dozvíme se 5. srpna na oficiální akci Unpacked. Je však jasné, že procesor bude o něco dražší. Přece jen, Qualcomm plánuje velké zdražování (více v článku Snapdragon 875 má podporovat až 100W nabíjení. Zvýší se však jeho cena).Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • cellbreaker-9. červenec 2020

    Tím ukrutným zvyšováním ceny Qualcomm brzy pohřbí sebe sama. Zřejmě se snaží urvat co se dá, než dorazí grafická super vlajka od AMD. Též Mediatek jim začíná stále více dýchat na krk. Příští rok bude v nemálo ohledech hodně zajímavý ;)

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.