Pozdě a už zbytečně. LG V40 nás naživo moc nezaujalo Do Evropy přijde až za pár týdnů a my už o něj nestojíme

15.01.2019 19:55 / od Michal Šrajer
/Photos/zenfone6_kamera.jpg/Photos/zenfone6_kamera_s.jpg
  • Až po měsících po oznámení jsme si mohli na veletrhu CES vyzkoušet LG V40 ThinQ
  • Až na zvuk z 3,5mm jacku a mléčné sklo na zádech nás však nijak nezaujalo
  • Hardware i foťáky v dnešní době před příchodem nové generace telefonů už nemá šanci
  • Zejména když má stát více jak 24 tisíc korun

LG patřilo dříve mezi hlavní leadery v prodejích smartphonů a zároveň se řadilo mezi průkopníky. Právě vlajkové modely z řady G byly prvními kousky testující vody Full HD a Quad HD displejů, optické stabilizace a tenkých rámečků daleko před ostatními. Nemluvě o experimentech s ohnutým displejem u G Flexu. Bohužel jsou však tyto dny už dávno pryč a byť ještě nedávno LG experimentovalo, tak loni se vydalo radši bezpečnější cestou. Minimálně pro mě však tím pádem mizí i jedno z posledních kouzel, které tato značka měla. 

Letošní LG G7 ThinQ už naskočilo na vlnu výřezu a zařízení celkově působilo poněkud nudně, přičemž cena byla ovšem samozřejmě vysoká. Šlo o dobré zařízení a obzvláště za dnešní cenu jde o skvělou volbu, ale stejně jako u mého LG G4 se i zde objevily potíže s bootloopem. LG má tak opět letos pošramocenou pověst a podle mě to ani LG V40, které jsem si mohl na CESu konečně vyzkoušet nezpraví

Telefon přijde na evropský trh teprve za pár týdnu, avšak představen je už celé měsíce. LG ho tak nyní vydává na jiný trh, než bylo původně určeno, jelikož za chvilku přijdou nové kousky s modernějšími procesory a podobně. To by nevadilo, kdyby bylo V40 v něčem důležitém skutečně jedinečně, ale ani to nemohu úplně říct. Samozřejmě je podle mě vlajkové LG stále nejlepší volbou pro majitele kvalitní kabelových sluchátek. V40 má opravdu úžasný 3,5mm jack výstup s kvalitním DACem, avšak to mi u telefonu, který má stát více jak 24 tisíc úplně nestačí

Telefon jako takový na mě udělal dojem překvapivě nejvíce svým designem. Pokud zvolíte barevnou variantu a nikoliv černou, tak jsou záda vyrobena z mléčného skla. To je příjemné na dotek, neklouže a ani se tolik nepatlá. Nemluvě o tom, že vypadá parádně. Telefon je však na mě až moc lehoučký, což určitě jiní ocení, ale já mám rád, když telefon v kapse cítím. 

Dobře vypadá i 6,4palcový POLED displej, avšak ten už působil na CESu trochu zastarale. Je zde totiž větší notch a rámečky celkově mě nemile překvapily. Na vlajkové zařízení jsou až moc široké podél celého obvodu. Boombox reproduktor je pak stále velice dobrý stejně jako u G7, 3300mAh baterka je vcelku malá, bezdrátové nabíjení a voděodolnost IP68 ovšem potěší a hardware se Snapdragonem 845 a 6 GB RAM nepřekvapí. Vlastní nadstavba se pak vůbec nezměnila a stále není můj šálek kávy.  


Čím se však snaží LG zaujmout nejvíce je pět foťáku. Vzadu máme hlavní 12Mpx foťák, druhý 16Mpx širokoúhlý a posledním je 12Mpx teleobjektiv. Díky tomu poskytuje V40 obrovskou flexibilitu při focení, avšak kvalitou na mě foťáky nijak extra nezapůsobily. Fotil jsem však v podmínkách hal veletrhu, takže nechci hned vynášet soudy. Pixel 3, Galaxy S9 či iPhone XS ve stejných podmínkách fotily mnohem lépe. Úplně zbytečné jsou pak podle mě funkce jako Triple a Penta Shot, kdy telefon vyfotí rychle za sebou fotky všemi fotoaparáty. Nevidím pro to moc praktických využití, a navíc byla kvalita snímků ještě daleko horší. Mimochodem těmito funkcemi dostanete i snímky z přední běžné 8Mpx kamerky a 5Mpx širokoúhlé kamerky. 

Když to shrnu tak by bylo za 20 tisíc LG V40 dost dobrý telefon v první polovině loňského roku. V dnešní době už ale nemá smysl si jej podle mě za více jak 20 tisíc korun pořizovat. Což je hrozná škoda. Přeji si, aby se LG opět vzchopilo, jenomže zatím mě každým telefonem přesvědčuje o opaku. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.