Povedená sluchátka Logitech G PRO X se zbavila kabelů Pořádná sluchátka pro pořádné hráče

10.08.2020 05:00 / od Ivan Heisler
foto:  logitechg.com
  • Náhlavní sada G PRO X Wireless nabízí kvalitní zvuk, pohodlí a bytelnou kovovou konstrukci.
  • Bezdrátové připojení prostřednictvím technologie Lightspeed má dosah až 15 metrů.
  • Hráči s těmito sluchátky získají volnost pohybu. Výrobce slibuje 20hodinovou výdrž baterie.
  • Sluchátka jsou určena pro připojení k počítači s operačním systémem Windows.

Společnost Logitech v loňském roce uvedla na trh herní sluchátka G PRO a G PRO X. Tyto povedené modely si vysloužily oblibu u uživatelů i pochvalné hodnocení recenzentů. Mnozí z nich si posteskli, že není k dispozici bezdrátová verze těchto sluchátek. Výrobce letos toto volání vyslyšel a představil nový, bezdrátový model. Náhlavní sada Logitech G PRO X Wireless má stejnou konstrukci – jde o uzavřená sluchátka „kolem uší“ (cirkumaurální). Náušníky jsou s pružným ocelovým hlavovým mostem spojeny prostřednictvím hliníkových vidlic. Kovová konstrukce je bytelná a polstrování z paměťové pěny s koženkovým povrchem nabízí dostatečné pohodlí. Koženkové polstrování náušníků lze v případě potřeby snadno vyměnit za jiné – ke sluchátkům výrobce dodává náhradní pár polstrování s povrchem z prodyšné velurové tkaniny.

Ovládací prvky bezdrátových herních sluchátek Logitech G PRO X WirelessSluchátka jsou osazena kvalitními reproduktory o průměru 50 mm a přehrávaný zvuk je přesný a vyvážený. Díky podpoře pro technologii DTS Headphone:X 2.0 tato sluchátka dobře simulují prostorový zvuk. Hráči akčních her tak mají lepší přehled o situaci – mohou snáze rozpoznat směr, odkud jednotlivé zvuky přicházejí. Kvalita reprodukce zvuku bude vyhovovat nejen hráčům, ale i milovníkům hudby. Konzervativní posluchači hudby ocení i střízlivý design: Tato náhlavní sada má elegantní, jednoduché tvary bez křiklavých ozdob a světelných efektů. Jediným ozdobným prvkem jsou kruhové destičky z leštěného hliníku, umístěné na vnější straně náušníků.

Připojení k počítači je realizováno prostřednictvím bezdrátové technologie Lightspeed. Ta využívá rádiové vlny ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz, podobně jako bezdrátová technologie Bluetooth, kterou pro připojení sluchátek používají mobilní telefony. V případě technologie Lightspeed však komunikace probíhá prostřednictvím speciálního vysílače, který je třeba připojit do konektoru rozhraní USB v počítači. Sluchátka jsou tedy určena jen pro uživatele osobních počítačů, a to počítačů s operačním systémem Windows (s verzí Windows 7 a verzemi novějšími).

Na levém náušníku najdete potřebné ovládací prvky: vypínač, kolečko pro úpravu hlasitosti a tlačítko na ztlumení mikrofonu. Je zde také zdířka USB-C pro připojení dobíjecího kabelu. Bohužel tu není konektor, jehož prostřednictvím by bylo možné sluchátka připojit ke zdroji zvuku pomocí standardního audiokabelu. Bezdrátové připojení realizované prostřednictvím dodaného USB vysílače a technologie Lightspeed je tak jedinou možností, jak tuto náhlavní sadu k počítači připojit. Na rozdíl od kabelového modelu G PRO X tedy nelze model bezdrátový připojit k mobilnímu telefonu.

K dobíjení vestavěného akumulátoru slouží dodaný kabel USB, opatřený koncovkami USB-C a USB-A. Standardní konektor USB-A ocení majitelé těch počítačů, které nejsou vybaveny rozhraním USB-C, což platí pro většinu stolních herních počítačů. Podle údajů výrobce vydrží sluchátka hrát (při nastavené střední hlasitosti přehrávání) déle než 20 hodin. Přidaná baterie zvýšila hmotnost sluchátek ve srovnání s kabelovými modely o více než 10 procent. Model G PRO X Wireless váží 370 g, tato hmotnost je však přijatelná, přihlédneme-li k bytelné kovové konstrukci a k pohodlnému polstrování.

Zvláštní pozornost si zaslouží kvalitní šestimilimetrový mikrofon. Prostřednictvím ovládacího programu G Hub lze detailně nastavit parametry hlasu snímaného mikrofonem: Je tu ekvalizér a nástroje pro potlačení šumu, pro přidání komprese a pro snížení pronikavosti sykavek. Můžete také upřednostnit hlas snímaný mikrofonem před zvuky hry. Různé sady nastavení lze ukládat do profilů, které můžete podle potřeby střídat. Mikrofon je opatřen pěnovým krytem a umístěn na ohebném kovovém raménku, jež se připojuje do 3,5mm zdířky jack na levém náušníku. Díky tomuto řešení můžete mikrofon kdykoli odpojit, případně místo něj ke sluchátkům připojit externí studiový mikrofon.

Za volnost pohybu si musíte připlatit. Doporučená prodejní cena náhlavní sady Logitech G PRO X Wireless je 5 499 Kč, což je o 2 000 Kč víc než v případě loňského „kabelového“ modelu G PRO X.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.