Poradna: Z jakých iPhonů se vyplatí přechod na nejnovější iPhone 11? Není to zas tak těžké

19.09.2019 19:46 / od Michal Šrajer
foto:  Apple
  • Máte starší iPhone a nevíte, zda je právě letos čas upgradovat?
  • Nevadí! Napsali jsme vám pár řádků, abychom vám trochu pomohli.

iPhone 5/5s, iPhone 6/6s a iPhone SE

Pokud vlastníte telefony iPhone 5 (2012) a iPhone 5s (2013), iPhone 6 (2014), tak už je nejvyšší čas na přechod na novější model. Tyto telefony totiž nedostanou ani aktualizaci na nejnovější systém iOS 13, což je celkem zásadní. Už jsou navíc zastaralé a jejich výkon se bude jen a jen zmenšovat.

Stejně tak modely iPhone 6s (2015) nebo iPhone SE mají patrně už poslední rok života. Jsou totiž nejstaršími modely s iOS 13, takže příští rok na ně už nemusí přijít řada a v roce 2021 už určtě ne. Je tedy dobré popřemýšlet nad přechodem i u těchto modelů. Nabízí se samozřejmě nový iPhone 11 s LCD displejem, pokud nechcete utratit 30 tisíc korun, avšak i loňský iPhone XR je nyní za sníženou cenu velice dobrou možností s dlouhou podporou a procesorem nové generace.

iPhone 7 a 7 Plus

U těchto telefonů se dá ještě počítat s aktualizací na iOS 13 a pár dalších verzí. Apple iPhonu 7 a 7 Plus zajistí tedy ještě chvíli podporu. Nicméně jestli jste už zklamáni z baterie a chcete výrazně lepší fotoaparát, i u tohot modelu lze snadno doporučit upgrade na nejnovější modely. Rozdíl bude opravdu hodně výrazný. Avšak není přechod akutní jako u starších modelů.

iPhone 8 a 8 Plus

Vy jste relativně ještě v pohodě. Systémová podpora je zajištěná a máte poměrně výkonné zařízení s dobrým fotoaparátem. Nemusíte se tedy ještě chvíli stresovat s tím, že vám váš iPhone brzy doslouží, jako v případě předešlých modelů. Pokud přemýšlíte nad přechodem na nejnovější iPhony, tak proč ne.

Určitě si ale říkáte, jestli nestačí nějaký nižší model. Ano, určitě stačí. Zabrouzdejte třeba kolem iPhonu XR nebo toho iPhonu 11 s LCD displejem. OLED displej jste zatím stejně ještě neměli, takže si přijdete jako doma a dostanete všechny velké výhody nových přístrojů. Budete se muset ovšem obejít bez fyzického domovského tlačítka s Touch ID. Pokud tedy chcete čtečku otisků prstů, je tohle stále nejlepší možnost a počkejte na další generaci, jež by mohla mít čtečku otisků v displeji.

iPhone X

Pokud vlastníte iPhone X, zřejmě nemáte moc důvodů ke změnám. Aktualizace jsou zajištěné, máte pořádně výkonný telefon s dobrým procesorem a duálním fotoaparátem. U vás má upgrade smysl jen v případě, pokud vám chybí u telefonu širokoúhlý fotoaparát, bez kterého už nechcete být, nebo chcete větší výdrž baterie. Pokud jste si odpověděli, že ano, tak zvolte jeden ze tří iPhonů 11. Pravděpodobně spíše "Pro" modely, jelikož už jste ukusily svět OLED displeje a tenčích rámečků.

iPhone XR

O aktualizacích zde nemusí být řeč, protože ty jsou jisté. Výkonu má stále na rozdávání a zamrzet může akorát IPS displej nebo chybějící širokoúhlý fotoaparát, případně také menší baterie oproti letošnímu iPhonu 11. Jelikož jste si zakoupili iPhone XR zřejmě v rozmezí jednoho roku, tak by dávala změna smysl jen v případě, že byste chtěli dražší "Pro" modely. My bychom však na koupi nového modelu ještě alespoň ten rok počkali.

iPhone XS a XS Max

Zde je jediným důvodem pro přechod na řadu iPhone 11 Pro širokoúhlý fotoaparát, lepší baterie a o něco jasnější displej. Telefony jako takové se od sebe nijak zvlášť neliší. Samozřejmě novější iPhony mají lepší procesory a celkově jsou výkonnější, není to ale tak markantní rozdíl. Ten je hlavně v tom fotoaparátu. Možná jste si před představením nových jablečných telefonů říkali, že by se vám líbilo, kdyby měly USB-C konektor. Ten však nakonec nemají a zřejmě ho budou mít příští rok. Být na vašem místě, počkali bychom si alespoň do roku 2020 na nové iPhony a potom se rozhodli, zda upgradovat.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.