Pořád se ho nezbavíme. Dle uniklých obrázků má mít iPhone 12 menší notch Snad se jedná o levnější model

7. duben 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Apple
  • Dle nových obrázků si zachová iPhone 12 stále tradiční notch.
  • Důvodem pro zmenšení je mimo jiné i nedostatek místě kvůli přemístění zadních fotoaparátu s LiDARem.
  • Ještě více však zamrzí, pokud se skutečně rozšíří celkově rámečky, jak to dle obrázků vypadá.

Myslím, že budu mluvit za všechny fanoušky technologií, nejen ovečky, když řeknu, že obří notch je jednou z největších vad jinak velice povedených iPhonů 11. Osobně mi extrémně nevadí, jelikož iOS stejně nic speciálního v horní liště nezobrazuje na rozdíl od Androidu. Přesto je ovšem už načase, abychom dali notchi sbohem. Zatím to však vypadá, že Apple tento názor zcela nesdílí. 

Reklama

Dnes se totiž objevily obrázky údajného iPhonu 12 Pro, kde můžeme vidět přední i zadní stranu telefonu. Obrázky pochází z twittrového účtu @choco_bit, jenž nám přinesl nedávno záda iPhonu 12 Pro s novým LiDAR senzorem, přičemž tento design zad lze spatřit i na dnešních obrázcích. Především si však můžeme všimnout notche, který se sice podle všeho výrazně zmenší, ale stále vás praští do očí


Důvodů pro zmenšení je spousta. Apple už musí reagovat na kritiku a modernizovat, ale především si to podle všeho žádá samotná konstrukce. Nový LiDAR totiž doplňuje trojici fotoaparátů ve čtvercovém modulu, přičemž jeden z fotoaparátů se tak musel přemístit do pravého horního rohu. Je tak v místech, kde by běžně byly součásti pro Face ID. Apple tedy neměl na vybranou a musel přeskládat senzory svého rozpoznávání obličeje

Problém však je, že některé senzory bude nutné přemístit přímo do samotného čela, ale to prý bylo moc tenké. Proto se musel rozšířit rámeček a vzhledem k tomu, že Apple chce mít vše symetrické, musel se rozšířit rám všude. Zmenšené Face ID přitom plánoval Apple údajně už pro iPhone 11 Pro, ale nakonec nebyla technologie ještě zcela odladěna a společnost se rozhodla netlačit na pilu. Namísto toho se odložily změny na iPhone 12, díky čemuž bude alespoň mezi ním a předchozími generacemi větší rozdíl. 

To však nemění nic na faktu, že rámečky na doložených obrázcích jsou najednou stejně široké jako v případě iPhonu 11, Pročkové modely mají jednoznačně tenčí. To by bylo v mích očích spíše zhoršení. Radši bych měl původní notch a ještě tenčí symetrické rámečky všude dokola, než menší notch a širší rámečky. Byť to je samozřejmě otázka vašich preferencí. Já jen doufám, že se obrázky neukáží jako pravdivé, nebo že patří levnějšímu iPhonu 12 a nikoliv dražším Pro modelům.  

Mimochodem i tyto obrázky potvrzují existenci widgetu na domovské obrazovce. Můžeme očividně zpozorovat běžnou obrazovku s aplikacemi, mezi kterým jsou však i mnohem větší okna, která mohou poukazovat na widgety, o nichž je zmínka v iOS 14. 

Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • FILIPSN007-7. duben 2020

    Ty widgety nebudou špatné. Podle dostupných informací to dokonce vypadá, že ikony se budou roztahovat ve větší ikonu podobně jako dlaždice ve Windows Phone. Kéž by to byla pravda.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.