Poprvé mezi velkými hráči. OnePlus se dostalo mezi Top 5 výrobců premiových smartphonů Vede stále s drtivým náskokem Apple

16.04.2019 15:02 / od Michal Šrajer
/Photos/zenfone6_kamera.jpg/Photos/zenfone6_kamera_s.jpg
  • OnePlus se dostalo s 2% podílem poprvé mezi Top 5 největší výrobců telefonů nad 10 tisíc korun
  • Na první místě máme Apple a na druhém Samsungu, přičemž oba si meziročně pohoršili
  • Naopak Huawei nám maličko povyrostl a stejně tak Oppo

Vlajkové telefony jsou nyní mnohem širší pojem než kdy dřív. Obecně sice bereme jako vlajky telefony nad 20 tisíc korun, ale stále více je populární i nová kategorie “dostupných vlajek” kolem 15 tisíc. Právě díky tomuto novém trendu je nyní mnohem větší prostor pro výrobce dostat mezi špičku prémiového segmentu a podle všeho toho OnePlus také názorně využilo.  

Dle průzkumu Counterpoint Research se v roce 2018 dostalo OnePlus vůbec poprvé mezi Top 5 výrobců prémiových smartphonů. K tomu pomohl společnosti zejména růst v Americe a neskutečně silné prodeje v Indii, kde je dokonce druhým největším výrobcem. Abychom si uvedli tyto čísla do kontextu, tak dle průzkumu je za prémiový považován telefony s cenovkou více jak 10 tisíc korun. Do pořadí se tak mohli dostat snadněji i výrobci jako Nokia, Motorola či Xiaomi. 


Pokud jde o celkové pořadí, tak máme i letos na první místě Apple, jenž drží 51 % podíl prodejů prémiových zařízení. To ovšem značí také zdaleka největší propad, jelikož ještě v roce 2017 držel Apple 58 %. O jedno procent klesl meziročně také Samsung na druhém místě s 22% podílem. Následuje Huawei s nárůstem 2 % na celkových 10% podíl. Poté se tu ukazuje nečekaně Oppo, která raketově vyrostlo až na 6 %. Celou pětku pak uzavírá zmiňované OnePlus s mizivým 2% podílem. 

Vzhledem k velikosti společnosti a způsobu distribuce je to však stále neuvěřitelný výsledek. Ostatně dělá i na vývoji či aktualizacích ve OnePlus určitě nesrovnatelně méně lidí než v Samsungu. Hodí se také zmínit, že byť je v průzkumu evidováno na 40 výrobců, kteří se započítávají do prémiového segmentu, tak celých 90 % globálně prodaných dražších telefonů tvoří právě zmíněných Top 5 značek


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.