Policie zastavila unikátním manévrem Teslu, jejíž řidič usnul za volantem Otázkou je, zda mu technologie zachránila život, nebo ho vystavila nebezpečí

04.12.2018 13:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Policie zastavila před pár dny na dálnici automobil Tesla, ve kterém usnul za jízdy řidič
  • Díky asistenčním technologiím dokázalo auto postupně samo zpomalit až do zastavení
  • Policie poté 45letého řidiče jen zatkla, avšak v autě bez podobné technologie mohl přijít o život

Na kalifornské dálnici udělala policie před pár dny velice zajímavý manévr. Podle všeho se řítil po dálnici rychlostí 110 km/h automobil Tesla Model 3, jehož řidič usnul za volantem a nechal zapnutý Autopilot. Policie tak musela zasáhnout unikátním manévrem, kdy jedno vozidlo blokovalo přijíždějící auta zezadu a druhý automobil předjel Teslu a postupně začal zpomalovat. Senzory v Tesle si všimly zpomalujícího vozu, a tak začal Model 3 také zpomalovat, až úplně zastavil.  

Vzhledem k faktu, že vozidlo samo zastavilo, byla určitě zapnuta funkce sledování a přizpůsobení se dopravě, avšak nemuselo jít nutně o Autopilot. Ten totiž funguje pouze v případě, že řidič pevně svírá volant. S jistotou však nelze říct, která funkce zůstala skutečně zapnutá. Koneckonců často ani samotní majitelé neví, jak přesně Autopilot v Tesle funguje a mají ho za autonomní řízení, byť jde stále spíše jen o asistenta, který si žádá vaši pozornost.  

V každém případě naštěstí vše dobře dopadlo a automobil svému 45letému řidiči zaručil bezpečí. Kdyby usnul za volantem běžného automobilu bez podobné funkce, mohl se dostat do obrovské bouračky a přijít tak o svůj život. Jde však o úhel pohledu. Buď řidiči technologie zachránila život, nebo mu dovolila mít až moc velké pohodlí, aby mohl usnout. V každém případě by zde pomohla technologie rozpoznání obličeje, na které řada automobilek pracuje. Automobil pomocí kamer a senzorů pozná na vašem obličeji, zda spíte a rychle se vás pokusí probudit zvukem. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.