Pokrok na nikoho nečeká. TSMC začíná pracovat na továrně pro 2nm procesory V zařízeních za několik let

27.08.2020 05:00 / od Honza Nuc
foto:  Singularity Hub
  • Tchaj-wanský výrobce mobilních procesorů TSMC, která dodává čipy hned několika výrobcům mobilních telefonů, hodlá předběhnout konkurenci.
  • Začíná totiž stavět továrnu, ve které bude zhruba 8 tisíc pracovníků vyrábět procesory pomocí nejnovější 2nm technologie.

Společnost TSMC uspořádala konferenci, na které informovala o svých plánech na příští dva roky. Jedna z nejzajímavějších informací z konference je ale ta, že společnost už pracuje na nové továrně, ve které bude vyrábět 2nm procesory a taktéž buduje centrum výzkumu a vývoje. 

V továrně a centru by mělo pracovat na osm tisíc pracovníků na tom, aby vytvořili nové čipy pomocí 2nm technologie. Čipy vyrobené pomocí 3nm technologie mají přitom dorazit k uživatelům v zařízeních až v roce 2022. To znamená, že samotná výstavba a továrny je ještě během na dlouhou trať. TSMC už koupilo pozemek ve městě Sin-ču, což potvrdil viceprezident společnost YP Chin. Nové čipy má společnost vyrábět v rámci GAA technologie a ne FinFET, který využívají továrny na 3nm procesory. 

Samsung přitom na GAA technologii při výrobě 3nm procesorů hodlá přejít už do roku 2022. Pravděpodobně se tak dočkáme konkurenčního boje o to, kdo bude mít lepší čipy a hlavně, kdo je bude mít rychleji.


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.