Podívejte se detailně na ohebné Xiaomi s duálním pantem O výrobě nepadlo stále ani slovo

12.02.2019 11:10 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Xiaomi se dnes vyjádřilo o úskalích vývoje ohebného telefonu
  • Zároveň se objevila řada nových renderů ukazující zařízení s duálním pantem z každého úhlu
  • Telefon má zatím pouze USB-C a reproduktor, fotoaparát či tlačítka prototypu chybí

Xiaomi ukázalo před několika týdny ten dost možná nejzajímavější prototyp ohebného telefonu. Zařízení prý není zatím určeno ani k výrobě, ale pouze na něm Xiaomi demonstruje, na čem pracuje. Od doby odhalení jsme tak o zařízení už neslyšeli, ale to se dnes mění. Společnost se v oficiálním vyjádření rozpovídala nad úskalími vývoje ohebného telefonu. Dodává, že design, skládací mechanismus a upravené MIUI si Xiaomi vytvořilo samo. Na samotném displeji ovšem prý spolupracuje s dodavatelem

Mnohem zajímavější jsou ovšem nové rendery, které ukazují prototyp hezky ve vysokém rozlišení. Nutno říct, že takto na obrázcích působí telefon ještě maličko působivěji, jelikož si jej můžeme pořádně prohlédnout. Tenké rámečky jsou zarážející stejně jako přítomnost pouze USB-C, zapínacího tlačítka a sluchátkového reproduktoru. Žádná kolébka hlasitosti, slot pro SIM karty a dokonce ani foťáky vidět nemůžeme.  

Čímž vyvstává otázka, kam by jej mělo Xiaomi umístit. Nabízejí se záda, ale tam by se ve složeném stavu blokoval a muselo by se fotit v podstatě jen v tabletové režimu. Největší smysl by tak dával jediný fotoaparát v jednom z horních rohů displeje. Potom by mohl sloužit jako selfie kamera a zároveň jako hlavní fotoaparát ve složeném stavu. 

Nutno však upozornit, že takto daleko Xiaomi tento kousek zatím nepromyslelo a asi to ani nemá v plánu. Jde přeci jen pouze o prototyp, který není určen pro prodej. Vždyť nemá ještě ani jméno. Zatím nejpravděpodobnější je označení Xiaomi Dual Flex podle dvou ohýbacích pantů, nebo Xiaomi MIX FlexDiskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.