Pochlubí se Galaxy Note 20 extrémně zakřiveným displejem? Dle patentu možná ano Šel by však proti trendu vlajkových Samsungů

20.02.2020 06:30 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Samsung si patentoval technologii až o 90 stupňů zaobleného displeje.
  • Už Galaxy Note 20 by se tedy mohl dočkat displejem, jaký má třeba loňský Huawei Mate 30 Pro.
  • To jsou však prosté spekulace, jelikož vlajky od Samsungu svůj zaoblený displej naopak stále více narovnávají.

Přístroje rodiny Galaxy S20 jsou sice stále žhavou novinkou, ale už nyní máme první spekulace o Galaxy Note 20. Ve světě mobilních technologií nemáme zkrátka nárok na pauzu. Konkrétně se zatím hovoří o displeji Note 20, který by mohl být dle nově zveřejněných patentů stejný jako u loňského Hauwei Mate 30 Pro. Byť ještě před Huawei ukázalo tento typ displeje také Oppo či Vivo. Nejde samozřejmě o nic jiného než krásný “waterfall” displej.  


Jinými slovy extrémně zakřivený displej, který pokrývá kompletně celé boky zařízení a nenechává tak prostor ani pro běžná hardwarová tlačítka. Kvůli tomu by musel Samsung stejně jako Huawei simulovat tlačítka čistě softwarově, čemuž má pomoct v patentu zmíněná haptická odezva, senzory měřící stisk, podle všeho jakési projektory a podobně. Techniky by bylo v zaoblených bocích zkrátka spousta.  

Přesto bych se však divil, kdyby se tento displej dostal už do Notu 20. Vizuálně je to nepochybně velice působivé, Mate 30 Pro vypadá naživo naprosto fantasticky, avšak Samsung se vydal s vlajkami už dávno přesně opačným směrem. Telefony řady Galaxy S20 mají sice stále typicky zakřivený displej, ale jeho křivka je kupodivu ještě menší než loni a displej je již skoro až rovný. Každým rokem od zapomenutého Notu 7 Samsung křivku zmenšuje a velice bych se tak divil, kdyby šel z čista jasna zase opačným směrem. 

Stát se však může cokoliv. Galaxy Note 20 může vypadat takto, podobný displej může dostat nakonec úplně jiné zařízení, nebo se nemusíme dočkat reálného kousku nikdy. Ostatně je to stále jen patent, a tak jej musíme také brát.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.