Po letech přichází konečně velká aktualizace MacBooku Air. Čekání stálo za to Apple si chtěl dát záležet

31.10.2018 12:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Nový MacBook Air má 13,3palcový displej s tenčími rámečky, procesor Core i5 osmé generace a 8 GB RAM
  • Dostalo se rovněž na novou klávesnici, větší touchpad, čtečku otisků prstů či dvě USB-C
  • Air se zkrátka zlepšil ve všech směrech, avšak 128GB varianta stojí 35 990 Kč

Tak jsem se přeci jen po letech dočkali větší aktualizace notebooku MacBook Air. Podle Tima Cooka jde totiž o ten nejmilovanější MacBook vůbec a taky si chtěl dát Apple skutečně záležet. Nový MacBook Air má dle populární poptávky nový 13,3palcový displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů, který pojme o 48 % více barev. Krom toho má IPS panel konečně také vyšší jas a o 50 % tenčí rámečky ve stylu MacBooku Pro. Obraz pak doprovází vylepšený zvuk ze dvou vzhůru namířených reproduktorů. Ty jsou o 25 % hlasitější a mají prý dvakrát výraznější basy. 

Modernizací prošla rovněž klávesnice, jež využívá již třetí generaci Butterfly mechanismu kláves. Nechybí samozřejmě podsvícení či nový o 20 % větší touchpad, který nyní podporuje rovněž Force Touch citlivost na tlak a poskytuje skvělou haptickou odezvu. Velkou novinkou je při nejmenším pro mě integrace čtečky otisků prstů Touch ID pro bleskové přihlášení a odemykání. Zároveň je čtečka párovaná s bezpečnostním čipem Apple T2, který šifruje na zařízení nejen vaše otisky, ale také SSD úložiště, výstupy a tak dále. 

Co se konektivity týče, nabídne notebook jen dvě USB-C s podporou Thunderbolt 3 a výstup pro 3,5mm jack. Nic víc zde už nehledejte. Baterie má vydržet stále skvělých 12 hodin nepřetržitého brouzdání po internetu přes Wi-Fi či 13 hodin sledování filmů skrz iTunes. V balení dostanete poté 30W nabíječku. I přes tuto skvělou výdrž je ovšem Air pořád velice kompaktní zařízení. Ve skutečnosti zabírá o 17 % méně místa než jeho předchůdce. Je o 10 % tenčí a je vyroben kompletně celý z recyklovaného hliníku. Apple nám zkrátka moc rád připomíná, že mu záleží na životním prostředí.  


Co se hardwaru týče, není to pochopitelně žádná hitparáda, ale je na tom Air srovnatelně jako nejlevnější 13,3palcový MacBook Pro, a ještě trochu ušetříte. Základní verze má dvoujádrový procesor Intel Core i5 osmé generace. Ten doplňuje 8 GB RAM s rychlostí 21300 MHz či integrovaná grafika Intel UHD Graphics 617. Stejnou výbavu má i dražší verze a rozdíly tak jsou jen v úložiště. 


Když už jsem tedy těch variant, tak vás nebudu déle napínat a přejdu k cenám, které jsou u Airu asi nejdůležitější. Vždy šlo totiž o nejdostupnější MacBook, což zůstává pravdou i v případě nové generace. Rozdíl však není bohužel tentokrát tak velký. Na našem trhu dáte za 128GB variantu 35 990 Kč. Jen pro srovnání MacBook Pro se stejnou pamětí, procesorem Core i5 sedmé generace, ale lepší grafikou Iris stojí 39 990 Kč. Nový MacBook Air se 256GB úložištěm pa vyjde na 41 990 Kč. Na výběr máte ze zlaté, stříbrné a šedé barvy. Jen pro úplnost doplním, že si můžete svůj Air doplnit na 16 GB RAM a 512GB či 1,5TB úložiště. Pochopitelně si ovšem za vše připlatíte.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.