PlayStation 5 nebude nutně nejlevnější, ale má být nejvýhodnější Přesná částka je stále tajemstvím

01.06.2020 14:30 / od Michal Šrajer
foto:  Sony foto:  Sony
  • Jim Ryan ze Sony nám trochu přiblížil cenovou politiku pro PlayStation 5.
  • Sony se zaměřuje na nejvýhodnější hodnotu na trhu, nechce být nejlevnější. Finální částka má být však stanovena až po odhalení ceny Xboxu.
  • Konzole se nám poodhalí již za pár dní 4. června, kdy se mají představit hry a možná i samotný design.

S blížícím se odhalením PlayStationu 5 začíná Sony postupně v předstihu odhalovat pár zajímavostí ohledně nové konzole. Dobře víme, že již tento týden 4. června ukáže Sony hry určené pro PS5 a zároveň patrně poodhalí design samotné konzole. Zároveň jsem se dozvěděli, že stejně jako u předchozích generací se bude Sony soustředit především na exkluzivní hry. To má být opět hlavní prodejní argument systému. Argument, který byl nepochybně velice silný v případě PS4.  

Nyní se však Jim Ryan, ředitel Sony Interactive Entertainment, rozpovídal rovněž o ceně chystaného PlayStationu. Nemá pro nás samozřejmě přesnou částku, Ryan spíše trochu krotí očekávání, která mohou někteří hráči mít. Zmiňuje, že PlayStation 5 bude naceněn tak, aby představoval tu nejvýhodnější možnou hodnotu. Nutně to tedy neznamená, nejnižší možnou cenu. Spíše to berte, že chce mít Sony u konzole nejlepší poměr ceny a toho co dostanete.  

Tím se přitom nemyslí čistě hrubý výkon či funkce. Ryan upozorňuje, že do této hodnoty musíme započítat počet her, kvalitu her, exkluzivní tituly, propracovanost těchto titulů, cenu her a tak dále. S tím vším dohromady by měl být PlayStation 5 tou nejvýhodnější nabídkou na trhu, přičemž se pořád počítá s prodejem na Vánoce letošního roku. Na tom se také nic nemění. Dříve jsme z neoficiálních zdrojů dále zaslechli, že cena PS5 nemá být podle všeho ovlivněna krizí kolem COVID-19, přičemž údajně Sony stále čeká na odhalení ceny Xbox Series X a až podle ní stanový finální cenu PS5. Bohužel má mít stejnou strategii také Microsoft, takže jen čekáme, kdo první ucukne.

  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.