PlayStation 5 jen za 10 tisíc korun? Unikly opět ceny next-gen konzole Bláhový sen skutečností?

17. červen 2020
1 min. čtení
0 videí
foto:  Sony
 • Dle francouzského Amazonu by mohl stát základní PlayStation 5 499 eur.
 • To je o 100 eur více, než kolik stál původně PlayStation 4 před pár lety.
 • Stále je to však daleko od hororových předpokladů, které jsme v posledních měsících slýchali.

Známý leakster Ben Geskin měl pro nás dnes na Twitteru velice zajímavé překvapení. Už dříve jsme viděli, jak britskému Amazonu unikla cena PlayStationu 5, přičemž tehdy měla konzole stát 600 liber, což nám dává nějakých 18 tisíc korun. Amazon ovšem ihned zareagoval, že šlo o chybu. Tomu nasvědčuje i dnešní novinka, kdy unikla cena plně zalistované PS5 tentokrát francouzskému Amazonu a hodně se liší. 

Reklama

Podle ní a Bena má stát základní PlayStation 5 s diskovou mechanikou 499 eur. To nám dává pěkný 13 tisíc korun, což není vůbec špatné cena a mnohem nižší, než se původně spekulovalo. Ještě příjemnější překvapení je však cena 399 eur za čistě digitální verzi PS5 bez mechaniky. Pokud tedy hry kupujete už čistě digitálně, jako posledních pár let já, tak vás vyjde next-gen PlayStation na 10,5 tisíce korun

Jestli by se takové ceny skutečně potvrdily, tak jsme se celé ty měsíce báli zbytečně. PS4 totiž stálo rovněž 399 eur a příplatek 100 eur je vzhledem k letošním enormním nárůstům cen podle mě celkem v pořádku. Samozřejmě jde ale o další únik a samotný Amazon nám už tak dal dvě částky. Sice je tento druhý únik daleko uvěřitelnější, jelikož má produkt už vyplněné parametry, fotky, je všude napárován do systému a podobně, ale stejně ještě nejásejme. Kupříkladu Alza už má PS5 zalistováno, ale tvrdí, že cena bude 14 990 Kč. O tom se můžete přesvědčit sami. Ostatně v pravém panelu vedle tohoto článku, můžete vidět, že u Alzy "svítí" právě tato cena. 


Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
 • Michal Kašpír-17. červen 2020

  Dle francouzského Amazonu by mohl stát základní PlayStation 5 499 eur. ......... A není to málo Antone Pavloviči? ;) Cca 146 163 kč za to nedám. :D P.S. Vím,že ta 5 patří k Playstationu.

  Odpovědět 
 • Dzounas-17. červen 2020

  Osobně bych tomu moc nevěřil. Je to málo za další generační posun konzole...15 tisíc až 18 tisíc je více reálných. Nebyl bych vůbec překvapený, kdyby to bylo i 18 tisíc až 20 tisíc. Lepší počítat s takovou cenovkou a nakonec být příjemně překvapen.

  Odpovědět 
  • NoMercy>Dzounas-22. červen 2020

   @Dzounas Jenže kdo jim tu konzoli bude za 18 tisíc kupovat, ano za ten hardware je to asi adekvátní, ale vemte si takovou PS3, která se začala prodávat za 599 dolarů i když se jednalo v té době zároveň o nejlevnější blu-ray přehrávač tak o konzoli za tu cenu moc lidí zájem nemělo. To stejné Xbox One, který šel do prodeje za 499 taky neměl moc velký úspěch. Myslím, že se konzolí s nějakou ztrátou (Tak jako tomu bylo u dřívějších generací, u minulé ne... to byly kancelářské stroje < 400 dolarů už v době vydání) vyplatí prodat více a postupně si to výrobce vybere na službách a hrách. Přece jen když prodáte konzoli za 10 tak si třeba člověk hned pár her koupí, konzole za 18 ... tam už si myslím, že budou hodně vybíraví nebo rovnou zvolí cestu bazaru, nemluvě o tom, že za 18 si tu konzoli koupí třeba jen polovina lidí.

   Odpovědět 
  • frytoll>Dzounas-27. srpen 2020

   @NoMercy 18litrů za nový ps doma opravdu neobhájím. Pokud by cena byla opravdu 399 za digitalní edici uvažoval bych jinak.

   Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.