Planet Computers představilo první klávesnicový smartphone s 5G Koupili byste si takové zařízení?

30. březen 2020
foto: techarena.cz
  • Britská společnost Planet Computers je známá svými netradičními chytrými telefony, především modelem s
  • Nabídku nyní rozšířila o další zařízení s názvem Astro Slide, který je vylepšením staršího modelu a nabízí také podporu 5G sítí.

Jedná se o poměrně velký telefon s 6,53" displejem, který je o dost robustnější oproti klasickým telefonům. Je to především tím, že z pod displeje se dá vysunout zmenšená počítačová klávesnice (jak ostatně můžete vidět na obrázku). V případě klávesnice se jedná o plně vybavenou QWERTZ klávesnici, kterou výrobce nabízí hned v několika jazycích.

Reklama

Společnost Planet Computers financovala nové zařízení pomocí crowdfundingové kampaně na serveru Indiegogo, kde vybrala přes 190 tisíc eur (v přepočtu přes 5 milionů korun) a lidé si mohli za 491 euro telefon zakoupit. V přepočtu s dnešním kurzem částka činí nějakých 13 400 korun. Jedná se však o zvýhodněnou cenu, neboť mimo crowdfundingové stránky má zařízení stát už 819 euro, tedy 22 400 korun.

Co však zařízení kromě klávesnice nabízí? Především procesor MediaTek Dimensity 1000 s podporou 5G sítí v kombinaci s 6GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm rozšiřitelným o microSD kartu. Dále je na zadní straně 48Mpx hlavní objektiv a přisvětlovací dioda. Baterii má telefon o kapacitě 4000 mAh, k dispozcii jsou dva USB-C porty, 3,5 milimetrový konektor pro zapojení sluchátek nebo čtečka otisků prstů v displeji. Telefon samozřejmě běží na Androidu 10.

Reklama

Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • cellbreaker-8. duben 2020

    Líbí se mi ta jejich urputnost :) Nebýt přemrštěné ceny, tak toto by mohl být jejich první opravdu úspěšný model, jemuž prakticky nic nechybí. Ale škoda, že bude dostupný až příští rok...

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.