Plakáty z Barcelony potvrzují impozantní Vivo APEX 2020. Telefon s inovativními fotoaparáty Kéž by se prodával

21.02.2020 11:48 / od Michal Šrajer
foto:  Vivo
  • Vivo APEX 2020 je koncept telefonu, který se měl původně představit na veletrhu MWC 2020.
  • Chlubí se bezrámečkovým displejem se zaoblenými boky a patrně vyjíždějící kamerkou.
  • Hlavní je však teleobjektiv s proměnlivým optickým zoomem a hlavní fotoaparát s gimbalovou stabilizací.

Na veletrhu MWC se měla představit řada nových zařízeních a jeho zrušením se tak výrobcům naboural harmonogram. Navíc koronavirus nepřispěl jen ke zrušení MWC, ale také musejí samotní výrobci bojovat s dodávkami zboží a docházejícími součástmi. Představení některých telefonů tak neproběhne nakonec ani online přes stream, ale celkově se odkládá, přičemž jedním z těchto telefonů je fascinující koncept Vivo APEX 2020

Vivo patří už dlouho mezi průkopníky mobilních technologií, ať už jde o bezrámečkové displeje, čtečky otisků prstů v displeji, vyjíždějící kamerky či technologie fotoaparátů. Koncept APEX 2020 pak kombinuje všechny zmíněné oblasti do jediného působivého zařízení. Telefon má mít bezrámečkový displej se zaoblenými boky, avšak nikde nejde vidět přední kamerka, takže bude patrně vyjíždějící. Mnohem zajímavější jsou ovšem záda telefonu, a to nejen díky nápisu 5G.  

Zařízení se chlubí neuvěřitelným duálním fotoaparátem. V horní polovině kruhového modulu můžeme vidět obdélníkový teleobjektiv, který obstará 5 až 7,5x optický zoom. Ano, zoom je proměnlivý, což znamená pohyblivou optiku jako v tradičních objektivech fotoaparátů. Skvěle vypadá také hlavní 48Mpx fotoaparát, který Vivo nazývá “Gimbal Camera”. Samotný senzor by tedy mohl být uvnitř ukotven v mechanismu připomínající tradiční velké stabilizátory, do kterých dáváme dnes celý telefon.  

Vivo by tak nabídlo patrně dost možná nejstabilnější video na trhu, dokonale ostré snímky za všech okolností a zároveň možná i nejzajímavější teleobjektiv. To vše v atraktivním kabátku. Modul fotoaparátů přitom nevystupuje z těla nijak zvlášť extrémně na techniku, kterou uvnitř schovává. Rozhodně to není žádná Lumia 1020. Z čistě technického hlediska se tedy Vivo skutečně předvedlo

Samozřejmě jde však pouze o koncept, jako byl loni skleněný APEX 2019 bez tlačítek a jakýchkoli otvorů. Vivo nicméně chtělo letošní telefon trochu více protlačit na veřejnost, jelikož se dnes objevila fotografie z Barcelony, kde stále visí plakáty lákající na telefon, jehož představení se bohužel kvůli MWC odložilo. Výrobce prozatím neuvedl, kdy hodlá tento inovativní kousek odhalit veřejnosti, ale doufejme, že to bude brzy. Snad se alespoň jedna z použitých technologií dostane také do prodávaných telefonů. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.