Pixel 5 má mít mnohem větší displej, ale pořád malou baterii Stejná písnička stále dokola

20.08.2020 05:00 / od Honza Nuc
techarena.cz
  • Google by měl představit vlajkový model Pixel 5 zřejmě už v říjnu i s nejnovějším operačním systémem Android 11.
  • Postupně unikají informace o specifikacích a tentokrát o kapacitě baterie. Ta by se měla sice zvýšit, ale v podstatě zůstane stejná.

Telefony Pixel nikdy neměly moc velkou kapacitu baterie ve srovnání s konkurencí. Úplně první Pixel měl 2770 mAh, Pixel 2 pak 2700 mAh a Pixel 3 už 2915 mAh. Prozatím poslední Pixel 4 měl opět sníženou kapacitu na 2800 mAh. Hodně uživatelů si právě u Pixelu 4 stěžovalo na špatnou výdrž telefonu a vypadá to, že ani letos to nebude lepší.

Spekuluje se o tom, že Pixel 5 by měl mít baterii o kapacitě 3080 mAh. To znamená podstatné navýšení baterie, což z ní na první pohled velice krásně a mnozí by mohli zajásat. Nechvalme Google ale předčasně. Zároveň se zvýšenou kapacitou akumulátoru má mít totiž Pixel 5 také větší displej. Některé zdroje hovoří o velikosti 5,8", jiné pak až o 6,7" OLED panelu. Každopádně se úhlopříčka displeje zvětší, více či méně.

Navíc bychom měli tentokrát dostat i vyšší rozlišení QHD+, což znamená více pixelů, které baterie musí rozsvítit. Tím pádem to bude mít větší dopad na baterii. Taktéž očekáváme, že bude mít displej 90 nebo 120Hz obnovovací frekvenci, což je pro akumulátor taktéž velice náročné. K tomu si připočtěte podporu 5G sítí. Navýšená kapacita baterie tak bude v porovnání s dalšími parametry v podstatě stejná jako v minulých letech a výrazné zlepšení tedy neočekáváme.

Je samozřejmě možné, že Google udělá zázraky a výdrž baterie podpoří jinak. To by samozřejmě měl udělat každý výrobce, ale jak moc to výdrž baterie vylepší, to je prozatím těžké říct. Uvnitř telefonu bude procesor Qualcomm Snapdragon 765 v kombinaci s 8GB RAM a 128GB vnitřním úložištěm. Procesor by měl být méně náročný na spotřebu energie, ale onu spotřebu ovlivňuje tolik faktorů, že pouze úspornější procesor telefon nespasí.

Samozřejmě je tedy fajn, že Google navyšuje kapacitu, ale navyšuje ji chytře, protože ví, že bude i větší spotřeba. Americký technologický gigant tak stále zůstává u stejného postupu, který praktikuje už pět let. Dělá to v době, kdy všichni výrobci baterie zvětšují a mnohdy dostáváme i akumulátory o velikosti 5000 mAh. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.