Pixel 4a 5G bude svou výbavou velice podobný Pixelu 5 Vypadá to na zajímavou koupi

24.08.2020 14:13 / od Michal Šrajer
  • Krom úniku specifikací Pixelu 5 dnes dostáváme informace také o Pixelu 4a 5G.
  • Bude to v podstatě stejný telefon s větším 60Hz displejem, trochu menší RAM i baterkou, ale 3,5mm jackem navíc.
  • Zařízení bude stát 399 dolarů, což nám dává nějakých 13 tisíc korun s daní.

Po menším Pixelu 5 se dnes dostává také na největší Pixel letošního roku. Tím má být Pixel 4a 5G, jehož specifikace unikly vůbec poprvé ve větší míře. Jsou přitom celkem překvapivé, jelikož se zdá, že bude telefon mnohem blíže Pixelu 5 než sesterskému Pixelu 4a. Zařízení je výrazně větší s rozměry 153,9 x 74,0 x 8,6 mm díky 60Hz OLED displeji s úhlopříčkou 6,1 až 6,2 palců.

Procesorem bude Snapdragon 765G s 6 GB RAM a 128GB úložištěm, baterie má mít 3800 mAh a čtečka otisků prstů zůstává na zádech. Nechybí ani stereo reproduktory nebo 3,5mm jack. Dále ve čtvercovém modulu máme najít stejnou výbavu jako v Pixelu 5. Tím pádem můžeme údajně počítat s 12,2Mpx hlavním senzorem, který známe už od Pixelu 3, novým širokoúhlým fotoaparátem a dalším senzorem navíc, patrně ToF. To vše poté zabaleno do plastového těla, takže všechny letošní Pixely budou očividně z plastu. Žádný kovový rám či skleněná záda. Nejradši bych kovový rám s matnými plastovými zády, ale na tuto konstrukci očividně už všichni výrobci zapomněli.Pokud jste dnes už viděli náš článek o Pixelu 5, může vám být většina výbavy povědomá. Pixel 4a 5G má vesměs pouze větší displej s 60 Hz, menší RAM, o 200 mAh menší baterii a dostal navíc jack. Jinak se jedná podle všeho o stejné zařízení. Teď je samozřejmě ještě otázkou, jak to bude s voděodolností či bezdrátovým nabíjením. Osobně doufám, že tyto funkce zůstanou jen Pixelu 5, aby si alespoň nějak pořádně ospravedlnil vyšší cenu.

Pixel 4a 5G bude stát 499 liber, tedy v přepočtu necelých 15 tisíc korun, to nám již oznámil samotný Google. V Americe má stát ovšem 399 dolarů, což nám dává s daní 13 tisíc korun. Je tedy pravděpodobné, že v Evropě bude stát zařízení rovněž 499 euro, což by nám dávalo právě oněch 13 tisíc korun. Stejně tak je to letos u Pixelu 4a. To by podle mě nebyla vůbec špatná cena a možná by Pixel 4a 5G i zastínil Pixel 5 v závislosti na jeho ceně.

Anketa
(hlasování ukončeno)
Který z chystaných Pixelů byste si na základě nových informací koupili raději?
84% Pixel 4a 5G Celkem hlasovalo: 181
Zobrazit výsledky
Pixel 5Hlasovalo 29 (16%)
Pixel 4a 5GHlasovalo 152 (84%)


Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.