Pixel 3a si pro nás nakonec přichystal přeci jen pár překvapení Konečně nástupce pro fanoušky Nexusů

08.05.2019 13:02 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Pixel 3a i Pixel 3a XL nabídnou nečekaně OLED displeje i stereo reproduktory
  • Samozřejmostí je 12,2Mpx fotoaparát z dražších Pixelů či minimálně tři roky aktualizací
  • Procesorem se stal Snapdragon 670 se 4 GB RAM a nechybí ani ten 3,5mm jack
  • Menší model stojí čistě jen v přepočtu 9 tisíc korun a větší XL už necelých 11 tisíc

Pixel 3a a Pixel 3a XL jsou konečně tady a potvrzují tak všechny spekulace, které se za poslední měsíce nahromadily. Google si je vědom, co jsou hlavní přednosti Pixelů a přesně to zachovává i ve svých dostupnějších telefonech. Fotoaparátem je stejný 12,2Mpx senzor se světelností f/1.8 jako u vlajkových Pixelů. To znamená stejně skvělé fotky, noční režim i úžasnou stabilizaci ve videu. Vepředu je poté 8Mpx kamerka. I ta je z dražších kousků a stejně jako hlavní snímač umí kvalitní portrétní fotky.  

Fotky však nejsou to jediné lákadlo Pixelů. Zůstává tu rovněž záruka minimálně tří let aktualizací a stejně tak bezpečnostní čip Titan M chránící vaše soukromí. Nechybí všechny softwarové vychytávky Pixelů v Androidu 9.0 Pie či neomezená záloha fotek v původní kvalitě. Zkrátka vše, na co jsme zvyklí.  Kde tedy Googlu dělal kompromisy? V hardwaru. 

Oba telefony nakonec sdílejí procesor Snapdragon 670, 4 GB RAM a 64GB úložiště bez možnosti rozšíření skrz microSD kartu. Poměrem ceny a hrubého výkonu tedy nové Pixely rozhodně nikoho nenalákají. Potěší ovšem návrat 3,5mm jacka pro sluchátka či rychlejší 18W nabíjení pomocí USB-C. Samotná baterie má u menšího modelu pouze 3000 mAh, zatímco větší zařízení se pochlubí 3700 mAh


Rozdíl je pochopitelně také ve velikosti displeje. Zatímco Pixel 3a sází na 5,6palcový Full HD+ OLED displej, tak větší model XL má v dnešní době běžnější 6palcový panel. OLED technologie je rozhodně nečekaným překvapením a stejně tak přítomnost stereo reproduktorů. Kolem obou displejů je poté masivní rámeček a přední sklo je typu Dragon Traill a nikoliv Gorila Glass. Záda designově zcela očividně kopírují své dražší sourozence, avšak Google zde sází dle očekávání na polykarbonát - neboli plast.  

Obě zařízení budou k dispozici v černé, bílé a lehce fialové barvě. Pixel 3a stojí nakonec spekulovaných 399 dolarů, tedy něco málo přes 9 tisíc korun v přepočtu bez daně. Větší Pixel 3a XL je už svou cenou na téměř u hranice 11 tisíc korun. K nám se však zařízení jako vždy nechystají. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.