Periskopický zoom mohou mít iPhony údajně až v roce 2022 Tvrdí analytik Ming Chi Kuo

22.07.2020 14:30 / od Honza Nuc
foto:  Apple foto:  Apple
  • Periskopický teleobjektiv už využívá několik mobilních výrobců ve svých telefonech. Jako první představilo periskop v telefonu čínské Huawei.
  • Poté následovali i další výrobci. Kalifornský Apple však stále využívá pouze dvojnásobného přiblížení, a to především pro portrétní režim.
  • Analytik Ming Chi Kuo se vyjádřil, kdy bychom mohli periskopický teleobjektiv vidět také u iPhonů.

Podle analytika Ming Chi Kua, který se vyjádřil pro několik zahraničních technologicky zaměřených serverů, bychom se měli dočkat telefonu iPhone se periskopickým objektivem až v roce 2020. Letos jsme s řadou Apple iPhone 12 samozřejmě s periskopem nepočítali. Popravdě se nám ani periskopický teleobjektiv a jméno iPhone vůbec nespojí. Není důvod. Všichni víme, že Apple zavádí nové technologie, které už ostatní výrobci dávno mají, až o pár let později. Apple první zjišťuje, zda je technologie užitečná a jak funguje. Poté až začne pracovat na vlastní verzi, často nějakým způsobem vylepšené. 

I tak mi přijde, že rok 2022 už je celkem pozdě. Přece jen, první telefony s periskopem na trh dorazily už v roce 2019. Buďme ale rádi, že bude alespoň v budoucnu možnost fotit s iPhonem i objekty více vzdálené od objektivu. Zatímco Apple se od modelu iPhone 7 Plus s dvojnásobným přiblížením doposud neposunul dál, Huawei P40 Pro Plus má pro srovnání desetinásobný optický zoom. To už je pořádný rozdíl, že?

Prozatím Ming Chi Kuo nesdělil, kolika násobný zoom by měl budoucí iPhone mít, na to je ještě brzy. Nebuďme ale moc megalomanští. Když bude k dispozici alespoň pětinásobný optický zoom, můžeme být spokojení.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.