Paprsek naděje pro Huawei? USA udělí výjimky některým firmám, možná i Googlu Budeme jen doufat

05.11.2019 06:00 / od Honza Nuc
JBL BAR 5.1
  • Čínské společnosti Huawei možná opět svítá na lepší časy. Americké ministerstvo obchodu má totiž na stole žádosti o udělení výjimek, které by dovolily americkým společnostem s čínskou firmou obchodovat.
  • Huawei je prozatím na černé listině Spojených států, na kterou ji letos na jaře zařadil prezident Donald Trump.

Zařazení na černou listinu Spojených států byla pro Huawei velká rána. Kvůli tomu totiž nemůže obchodovat s americkými společnostmi. Hlavním problémem jsou nedostupné služby Googlu, tedy i samotný Android. Huawei tak své poslední modely Mate 30 a Mate 30 Pro neprodává na evropském území, jelikož by si telefon zřejmě koupilo jen málo zákazníků. V nedávné době se ale objevila informace, že to prý i tak čínská společnost zkusí.

Každopádně se možná Huawei i americké firmy nějaké budoucí spolupráce opět dočkají. Americké Ministerstvo obchodu totiž může vybraným americkým společnostem udělit výjimku, která by jim umožnila s čínskou firmou obchodovat. Prozatím se dle dostupných informací o udělení výjimky přihlásilo přes 260 firem. Je dost pravděpodobné, že mezi žádostmi bude figurovat i ta od samotného Googlu. Udělení výjimky pro Googlu je ale nejisté. Huawei by to ale hodně pomohlo s návratem na globální trh. Společnosti se nicméně zatím i tak daří na čínském trhu, kde nedávno získala většinový tržní podíl.

Americký ministr obchodu Wilbur Ross se vyjádřil v rozhovoru pro Bloomberg, že k udělování výjimek se ministerstvo dostane již brzy. Podle Rossových slov je poptávka velká a za poslední měsíc se jedná o dvojnásobný nárůst. Je však otázkou, kterým firmám ministerstvo onu výjimku udělí.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.