Panika zažehnána. VR brýle Oculus Rift 2 jsou v přípravě Facebook si jen dává na čas

24.10.2018 18:00 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Facebook vyvrátil rychle se šířící fámy o zrušení vývoje Oculus Rift 2
  • Nová generace VR brýlí pro počítače se podle všeho stále chystá
  • Novinky ohledně Oculusu máme čekat během následujících měsíců

Od odkoupení Facebookem výrobce VR brýlí Ocolus trošku zaspal v oblasti vývoje svého původního headsetu Rift pro počítače. Společnost oznámila levné VR brýle Oculus Go i další produkty, ale původní Oculus Rift se nějakého nástupce nedočkal. Obavy o budoucnost platformy poté prohloubil včerejší odchod dosavadního šéfa a spoluzakladatele Oculusu Brendona Iribeho z Facebooku. Podle něj se jeho vize virtuální reality neshodovaly s vizí vývojářského týmu. Nemluvě o faktu, že se Iribe odmítal hnát za co nejlepším specifikacemi a soupeřit taky čísly s konkurencí v podobě špičkového HTC Vive Pro

Odchod bývalého CEO Oculusu a nedávné fámy tak přiměly řadu fanoušku k domnění, že Oculus Rift 2 pro počítače je prakticky vyloučen. Facebook musel tedy rychle přijít s oficiálním vyjádřením, které fanoušky VR uklidňuje. Samozřejmě nám společnost nechce dávat žádné sliby, ale prý novou generaci Riftu určitě plánuje. Tento komentář podpořil také druhý spoluzakladatel Oculusu Nate Mitchell na Twitter, kde uklidňuje všechny, že na novém headsetu Rift pro PC se pracuje a čeká nás mnoho skvělých věcí v oblasti hardwaru i softwaru, které se v následujících měsících dozvíme.  

Je každopádně dobře, že se na Oculus Rift 2 stále pracuje. Konkurence je skvělá věc a žene všechny k lepším produktům. Nebýt Oculusu, v podstatě jediného velkého protivníka, mohlo by HTC se svým Vivem usnout na vavřínech stejně, jako se to HTC bohužel povedlo u smartphonů. Do blízké budoucnosti máme tedy souboj těchto VR velikánu zaručen a já se nemohu dočkat, s čím dalším obě společnosti přijdou. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.