Panasonic představil kompaktní kamerku Lumix G100 Další kolibřík na trhu vlogovacích kamerek je tu

24.06.2020 21:45 / od Petr Hudec
foto:  Panasonic
  • Ideální pro začínající vlogery
  • Nabídne až 4k30, 60fps bohužel chybí
  • Skvělý zvuk zajistí Nokia OZO
  • 5-osou hybridní stabilizaci můžete vylepšit o dokoupitelný grip

Panasonic dnes představil další fotoaparát do rodiny formátu Micro 4/3". Zaměřením je určena na začínající vlogery a tím pádem se můžete těšit na jednoduché ovládání a hodně automatických funkcí.

Samozřejmě stejně, jako mnoho dalších, i Panasonic vidí velký potenciál ve vlogovacích kamerkách, protože to je jedno z mála odvětví, které nepodléhá masivnímu úbytku prodejů. Logickým krokem je tím pádem představení malé vlogovací kamerky, která rozhodně není nic pro experty na video a fotografii, ale je to jakýsi další krok, nebo nadstavba, ke klasickému mobilnímu telefonu. Rozhodně tedy nečekejte od G100 to, co byste mohli dostat od GH5 nebo chystané GH6, ale spíš se jedná o konkurenta nedávno představené Sony ZV-1.

Lumix G100 je vybaven dobře známým 20,3MP senzorem, který ač dělá hodně slušné fotky, je podle Panasonicu spíš přizpůsobený videu. Kvalitou by se tak mělo jednat o jakýsi mezistupeň mezi mobilním telefonem a klasickým dospělým fotoaparátem. Samozřejmě k dobrému videu patří i dobrý zvuk a o ten se tentokrát postaralo OZO audio od Nokie, což je systém použivající kombinaci 3 směrových mikrofonů v kombinaci s detekcí obličeje, což by se společně mělo postarat o čistší záznam audia při vlogování. Ne vždy je komentář spojen s obličejem a dost často dochází vlogery i ke komentování z pohledu foťáku, co se právě děje, ale údajně i s tím bylo při výrobě počítáno. Samozřejmě pro pokročilejší vlogery je i G100 myšleno na externí mikrofon.

Zpátky k videu. Představit dneska foťáček bez podpory 4k by byla sebevražda, ovšem "pouze" 30fps při 4k už dnes má kdejaký telefon a tak absence 4k60 trochu překvapí. U nedávno recenzované ZV-1 jsem s tím ani nepočítal, Sony 4k60 neumí zatím ani ve velkých bezzrcadlovkách, ale u Panasonicu a je to škoda. K dispozici jsou naopak kreativní "zpomalené" a "zrychlené" režimy nabízející až 4 násobné zpomalení nebo 8 násobné zrychlení s podporou autofocusu. K dispozici je i natáčení ve vertikálním poměru stran třeba pro Instagram. Aby byl obraz bez nepříjemných záškubů, o to se postará 5-osá hybridní stabilizace speciálně přizpůsobené stabilizaci obrazu za chůze. K dokoupení pak bude speciální grip s označením DMW-SHGR1, který opět po vzoru Sony ZV-1 můžete použít jako stativ.

Cena pro český trh ještě nebyla stanovena, ale měla by se pohybovat po přepočtu s dph kolem 22.000,-Kč s dostupností v průběhu letošních prázdnin.

ROZMĚRY A HMOTNOST Hloubka 54.2cm; Hmotnost 303cm; Šířka 115cm; Výška 82.5cm;
SNÍMAČ Poměr stran 4:3; Rozl. snímače 21.77Mpx; Typ snímače 4/3; vel. snímače 17,3 x 13;
TYP A FUNKCE Hledáček Elektronický; Stabilita obrazu Optická; Typ Bezzrcadlovka;
VIDEO Max. snímková frekvence při max Rozl. 30sn./s; Max. Rozl. videa 4k;
Přejít do katalogu


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.