Palm Phone je jeden z nejmenších smartphonů na trhu s tím největším háčkem ... je to v podstatě jen příslušenství

26.01.2019 19:45 / od Michal Šrajer
/Photos/zenfone6_kamera.jpg/Photos/zenfone6_kamera_s.jpg
  • Palm Phone vyžaduje pro své fungovaní propojení se SIM kartou v normálním velkém telefonu
  • Díky tomuto propojení v něm poté fungují všechny komunikační funkce či internet
  • Zařízení samo má parádní 3,3palcový displej, Snapdragon 435, 12Mpx foťák a 800mAh baterku
  • To vše s Androidem 8.1 Oreo za 350 dolarů pouze u amerického operátora Verizon

Kdysi velká značka Palm se loni vrátila na pole telefonů, avšak velice zajímavým způsobem. Palm Phone je totiž dost možná ten nejmenší telefon, který si mohou nyní zákazníci v Americe pořídit, ale nemohou s ním jen tak fungovat. Jde totiž spíše o příslušenství k vašemu běžnému telefonu, a navíc lze tuhle hračku pořídit jen u operátora Verizon za nemalých 350 dolarů. Přesto jsem si však musel na CESu tuhle roztomilou placičku vyzkoušet.  

Nejdřív bych rád vysvětlil princip Palmu. Celé to funguje tak, že si ke svému telefonu koupíte tohohle drobečka. Poté vám operátor vytvoří v podstatě nevyměnitelnou e-SIM v Palmu a propojí ji s vaší normální SIM. Připojení k internetu a sítí v Palmu poté probíhá skrz váš hlavní telefon. Bez něj tedy žádné SMSky, žádné volání a žádný internet. Zkrátka jde skutečně jen o příslušenství, které si můžete vzít s sebou třeba na pláž nebo na výlet, když sebou nechcete tahat svůj velký a drahý smartphone. Pochopitelně musíte být zákazníkem Verizonu, který prodává Palm exkluzivně.  

V praxi dostanou zákazníci za své peníze drobný a do ruky skvěle padnoucí komunikátor s parádním 3,3palcovým HD displejem. A to parádní nemyslím sarkasticky. Díky tak malé úhlopříčce je tu skvělá jemnost 445 ppi, barvy jsou živé a jas má dobrý rozsah. Ani kontrast nezklame a celkově jde zkrátka o upřímně moc pěkný displej. 

Displej obepíná kovový rám a záda jsou kryta opět sklem. Vnitřnosti čítají Snapdragon 435, 3 GB RAM a 32GB úložiště. To vše je ochráněno před živly certifikací IP68. Nezapomnělo se na Wi-Fi, Bluetooth 4.2 a LTE. Systémem je trochu upravený Android 8.1, který běžel celou dobu velice plynule a prostředí mi ve výsledku připomínalo bublinkami s aplikacemi watchOS pro hodinky od Applu. Pod povrchem je ovšem skutečný Android s obchodem Google Play a typickým nastavením. Vlastně až na domovskou obrazovku je prostředí dost čisté.  


Dokonce i ten hlavní 12Mpx fotoaparát na zádech mě dokázal mile překvapit kvalitou snímků. Od tak malého těla jsem nic nečekal, ale na tom malé displeji by vypadalo dobře asi všechno. Mimochodem i to selfie si pořídíte s 8Mpx kamerkou. Zařízení má přitom vydržet až 3 dny v pohotovosti za pomoci 800mAh baterky. Dobrou výdrž je podle mě ale zaručena už z podstaty, jelikož na tomhle malém displeji asi nikdo nebude chtít číst e-maily, sledovat videa, hrát, psát si z přáteli na messengerech nebo používat navigaci.  

Abych to shrnul, Palm působí jako zajímavý experiment. Nedovedu si osobně představit, proč bych si měl tenhle kousek za 350 dolarů pořídit, ale možná pro něj najde někdo využití, co myslíte? 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.