Oppo představilo kožený Find X2 Pro se 120Hz displejem a periskopickým zoomem Nádherný telefon

07.03.2020 06:30 / od Honza Nuc
foto:  Oppo
  • Čínská společnost Oppo se měla účastnit veletrhu MWC 2020 v Barceloně a představit tam nový telefon Oppo Find X2 Pro.
  • Jelikož pořadatelé veletrh kvůli koronaviru zrušili, muselo Oppo telefon představit samostatně.
  • Zařízení je designově povedeným kouskem s krásným displejem a dobrými fotoaparáty.

Oppo Find X2 Pro zaujme hned na první pohled. Design se totiž čínské společnosti ohromně povedl. Zařízení udělá dojem hned, když se podíváte na hezký 6,7“ zahnutý OLED displej s rozlišením 3168x1440 pixelů, podporou HDR10+ a 120Hz obnovovací frekvencí. Dobrou zprávou je, že ve Find X2 Pro můžete mít zapnutých 120 Hz i v nejvyšším rozlišení. U nejnovějšího Samsungu Galaxy S20 to třeba možné není. V levém horním rohu displeje je pak malý průstřel se selfie kamerkou. Displej navíc umí díky speciálnímu čipu O1 Ultra Vision Engine upscalovat 60Hz obraz na 120Hz.

Pokud se přesuneme z přední stranu na zadní, je zde velké překvapení – kožený povrch. Kůže se na chytrých telefonech nikdy moc neuchytila, proto jsou zařízení s koženými zády raritou a já je vítám. Asi mnoho z nás tak zavzpomíná na LG G4, případně můžeme zmínit i Concept One od OnePlus. Kůže je navíc vyvedená buď v klasické černé barvě, nebo v nádherné oranžové. 

Kromě toho zde samozřejmě najdeme i vertikálně umístěný modul fotoaparátu. Hlavní objektiv má 48Mpx, konkrétně nový senzor IMX689 od Sony. Ten je oproti dřívějším IMX586 daleko větší, takže pojme i více světla. Dále má telefon 13Mpx periskopický teleobjektiv s desetinásobným optickým zoomem a šedesátinásobným digitálním. No ale přece jen je zde onen senzor IM586. Ten však Oppo využilo pro širokoúhlý fotoaparát se 120 stupňovým záběrem.

Uvnitř telefonu jinak tepe procesor Qualcomm Snapdragon 865 s 5G modemem a 12GB RAM společně s 512GB vnitřním úložištěm. Baterie nabízí krásných 4260mAh s rychlým nabíjením, které dobije telefon do plna za 38 minut. Bohužel jsme se nedočkali  bezdrátového nabíjení.

Telefon má stát v Evropě 1350 dolarů, v přepočtu tedy nějakých 36 700 korun s daní. Dostupná však bude i odlehčený Find X2 za 999 dolarů (27 tisíc korun s daní).
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.