Oppo chce s pomocí Vodafonu proniknout na evropské trhy Snad se to konečně povede

18.05.2020 13:30 / od Michal Šrajer
Xiaomi Mi 9
  • Oppo patří mezi největší výrobce na světě, ale v Evropě se mu stále nedaří prosadit.
  • Nyní mu však pomoci smouva s Vodafonem, který Oppem v podstatě nahradí modely Huawei.

Huawei se stalo během pár let v Evropě jedním z největší a nejpopulárnější výrobců, avšak tahanice s Ameriku si už vybírají svou daň. Podíl výrobce na západních trzích začíná rychle klesat, telefony musí zůstat stále bez Googlu a Trump v posledních dnech přitvrdil. Ban Huawei se prodlužuje na další rok, a dokonce přišla společnost o TSMC, výrobce procesorů Kirin, Snapdragon, Apple a dalších. Situace se tedy v dohledné době pro Huawei nezlepší a vzniká tak poměrně velká mezera na evropském trhu.

Mezera, kterou jsme mysleli, že se pokusí vyplnit LG, Motorola či Nokia, avšak nikdo se letos šance ještě nepochopil naplno. Proto je zde místo také pro úplného nováčka, jakým bude na našich trzích podle všeho Oppo. Tento čínský gigant se snažil už několikrát dostat na naše trhy, avšak nikdy jsme se jej na pultech obchodů nedočkali. Telefony byly dostupné jen v něterých zemích a v omezené míře. To má však změnit nově uzavřená spolupráce s Vodafonem. Od května letošní roku má začít tento operátor nabízet vlajkové 5G modely i střední třídu od Oppa ve Velké Británii, Německu, Nizozemsku, Španělsku, Portugalsku, Turecku a Ramunsku.

Minimálně v Británii přitom Vodafone využije Oppo jako přímou náhradu za Huawei. Operátor totiž loni vyřadil v reakci na ban všechny 5G modely Huawei z nabídky, a právě ty nyní nahradí Oppo. Nutno připustit, že jestli má nějaká značka šanci nahradit Huawei, tak je to právě Oppo. To má totiž velice atraktivní telefony podobného ražení, které budou lákavé i pro majitele Huawei a zároveň patřila zařízení Oppo vždy mezi ty více “západní” čínské telefony. Ostatně se není čemu divit, když jde v podstatě o sesterskou značku OnePlus. Oba výrobce stejně jako Realme a Vivo vlastní totiž společnost BBK.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.