Oppo a Xiaomi ukázali přední kamerky schované pod displejem Konečně jsme se dočkali

03.06.2019 10:56 / od Honza Nuc
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Dlouho jsme si říkali, jak bude vypadat další generace předních kamer a často nás napadalo, že by mohly být pod displejem
  • Nyní se ukazují první vlaštovky od společností Oppo a Xiaomi, které takové kamerky právě ukázaly

Výrobci se snaží vyhnout výřezům s kamerami pomocí různých vyjížděcích mechanismů. Do svého vlajkového modelu přidalo kamerku s vyjížděcích mechanismem i OnePlus, další mechanismus, tentokrát výklopný, můžeme vidět u telefonu Asus Zenfone 6. Nyní ale na řadu přichází technologie, díky které budou telefony opravdu bezvýřezové a nebudou závislé na motorizovaném řešení - kamerky pod displejem.

V příspěvku na čínské sociální síti Weibo sdílel viceprezident firmy Brian Shen krátké video, které ukazuje kamerku schovanou pod displejem. Při spuštění přední kamery zůstane kousek horní části displeje začerněný a při přiblížení prstu nad tuto oblast lze na displeji vidět, kde je ukrytá kamera. 

Brian Shen se vyjádřil, že kamera pod displejem je teprve v plenkách. "V tomto stádiu je pro kameru pod displejem těžké vyfotit stejně dobré fotografie jako normální kamery a je zde určitá ztráta kvality," řekl Shen. 

Oppo ale není jediný výrobce, který disponuje podobnou technologií. Několik hodin za společností Oppo totiž vypustilo video se svou kamerou v displeji i Xiaomi, konkrétně video vypustil prezident firmy Lin Bin. Na krátkém videu je vidět Xiaomi Mi 9 a jeho působivější beznotchová varianta. 

Prozatím není jasné, kdy Oppo a Xiaomi vypustí do světa první telefony s kamerou pod displejem. Jisté ale je, že se jich dočkáme, a to je nejdůležitější.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.