OnePlus Z bez MediaTeku? Zařízení má mít nakonec Snapdragon 765G Co stojí za změnou procesoru?

04.05.2020 10:30 / od Honza Nuc
foto:  OnePlus foto:  OnePlus foto:  OnePlus
  • OnePlus má v blízké době představit levnější model k nedávno představeným
  • Podle prvotních informací měl být v telefonu procesor MediaTek. Podle nových zpráv to bude zřejmě jinak.

OnePlus v nedávné době představilo nové telefony z řady OnePlus 8, které nabízí špičkovou výbavu, skvělé displeje, rychlé nabíjení i dobré fotoaparáty. Společnost však plánuje prodávat ještě další telefon, který má být odlehčenější verzí modelů OnePlus 8 a OnePlus 8 Pro. Aby se však telefon od ostatních modelů lišil, nebude mít přídomek Lite, ale má se jmenovat OnePlus Z. Zařízení má mít 6,4" AMOLED displej s 90Hz obnovovací frekvencí a průstřelem uprostřed horní strany, po vzoru Samsungu Galaxy Note 10. Na zadní straně má být hlavní 48Mpx fotoaparát a další dva objektivy. Předpokládáme, že se bude jednat o 16 a 12Mpx senzory.

Uvnitř telefonu měl být procesor MediaTek Dimensity 1000 v kombinaci s 8GB RAM a 128GB vnitřní pamětí. Úložiště i operační paměť pravděpodobně zůstanou, údajně se má změnit procesor. MediaTek by měl nahradit čip od Qualcommu, konkrétně Snapdragon 765G. S informací přišel známý leaker Max J., který ji sdílel na twitterovém účtu.

OnePlus už mělo model Z dávno představit v polovině dubna, ale uvedení na trh nakonec společnost odložila. Zřejmě kvůli tomu, že Apple vydal svůj iPhone SE 2020, který na sebe strhl veškerou pozornost. OnePlus Z tak bude později. Překvapivá je i změna procesoru. Čínský výrobce se možná zalekl negativní pozornosti, které se výrobci procesorů MediaTek dostalo. MediaTek totiž čelí obvinění, že podvádí při výkonnostních testech svých procesorů, aby měly vyšší výkon (více v článku MediaTek podváděl ve výsledcích benchmarků ve velkém).

Jestli se OnePlus zaleklo nebo se jedná prostě o jiný důvod, proč změnit procesor, je to dle mého dobře. Procesory od MediaTeku jsou obecně slabší oproti Snapdragonu. Letošní čip Snapdragon 765G tak bude daleko lepší volbou. Tou špatnou zprávou však může být to, že by se teoreticky mohla zvýšit cena telefonu. Ten má podle dostupných informací stát okolo 13tisíc korun. Uvidíme, zda se však cena s dražším procesorem nezmění.Diskuze k článku...

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.