OnePlus útočí na 3 roky podpory. Android 10 dostává v betě i OnePlus 5 Ostatní výrobci by si měli vzít příklad

27.04.2020 14:30 / od Michal Šrajer
/Photos/honor_20_recenze_vytiply_13.jpg
  • OnePlus 5 a OnePlus 5T dostávají oficiálně první beta verzi Androidu 10 s nadstavbu Oxygen OS 10.
  • Zajemci si musí systém nainstalovat manuálně pomocí odkazů v článku.

Nová beta pro OnePlus 5 není úplně obřím překvapením, jelikož výrobce sliboval již v říjnu loňského roku, že Android 10 přijde i na telefony z roku 2017. Poté se však o aktualizaci vůbec nemluvilo a spousta lidí tak měla za to, že se možná OnePlus rozhodlo nakonec jinak. Nicméně se nyní ukazuje, že slib se stal skutečností a dvojice OnePlus 5 a OnePlus 5T (telefony, které přišly na trh ještě s Androidem 7.1) dostává nyní první otevřenou beta verzi nadstavby Oxygen OS 10 založené na Androidu 10.Jelikož jde o testovací verzi softwaru, nedostanou zájemci OTA aktualizaci přes internet. Musíte si stáhnout betu do telefonu sami z těchto odkazů: OnePlus 5, OnePlus 5T. Potěší ovšem, že pokud si betu stáhnete a naistalujete, budete dostávat následně běžné OTA aktualizace, až přijde nová verze bety a následně se takto telefon aktualizuje také na stabilní verzi. Tím pádem už nepřijdete o žádná data, jelikož nemusíte telefon neustále přemazávat.

Finální stabilní verze Androidu 10 by se pak měla dostat na obě OnePlus ještě do začátku léta. Nejzajímavější na celé věci ale je, že dostanou aktualizaci i takto staré telefony. Jak už jsem říkal, oba dva modely vyšly v roce 2017, což dělá z OnePlus 5 už 3 roky staré zařízení. Tak dlouhá podpora není v říši Androidu ani v nejmenším obvyklá. Vesměs jediný výrobce s tak dlouhou podporou je samotný Google s jeho Pixely. Opět tedy musím před OnePlus smeknout a doufám, že se tak dlouhá podpora stane pro jejich telefony standardem. Sice trvá akutalizace dlouho, ale alespoň jí i starší telefony narozdíl od jiných značek dostanou.
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.