OnePlus se vyjádřilo ohledně nazelenalých displejů OnePlus 8 Pro. Oprava je na cestě Snad dorazí brzy

24.04.2020 13:40 / od Honza Nuc
foto:  OnePlus
  • Majitelé telefonu OnePlus 8 Pro zaznamenali v nedávno době poměrně nemilý problém.
  • Displej jejich telefonu totiž začal nečekaně zelenat. Problém má brzy vyřešit aktualizace.

Někteří majitelé nejnovějšího modelu OnePlus 8 Pro se setkali s nepříjemným problémem. Při sníženém jasu u displeje se totiž panel začal zabarvovat a měl zelený nádech. Problém s displejem zaplavila diskuzní fóra a vynalézaví uživatelé nakonec vymysleli řešení, jak se nazelenalého displeje zbavit. Stačilo jít do nastavení telefonu a zapnout funkci, takzvané DC Dimming. Funkce má za úkol zlepšit barevné podání displeje v různých světelných podmínkách a udělat obraz více příjemnějším pro oči. DC Dimming (DCD) zároveň snižuje kmitání obrazu, což je taktéž příjemnější pro oči.

Nicméně, ani toto řešení není dokonalé. V případě zapnutí funkce totiž ztrácí na kvalitě obraz samotný a konkrétně u OnePlus 8 Pro způsobuje zapnuté DCD taktéž zhoršení kvality při zobrazování černé na displeji. Tím pádem uživatelé dotčeného modelu s nadějí v očích hleděli k výrobci, který by mohl problém vyřešit. No a výrobce své zákazníky vyslyšel a od OnePlus dorazilo vyjádření.

"Náš tým momentálně vyšetřuje tyto zprávy a zjišťuje nejlepší možné řešení pro naše uživatele. Co se tedy týče zeleného odstínu displeje, pracujeme na tom, abychom problém vyřešili příští aktualizací," sdělila společnost prostřednictvím mluvčího. Snad tedy aktualizace dorazí velice brzy.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • tom.vicher-26. duben 2020

    Na fórech jsem se dočetl, že u Samsungu ten nazelenalý nádech vyřešili tak, že změnili tóny systémových aplikací tak, aby se zelená neobjevovala. To snad ani nelze komentovat. Když si uživatel vzal nějaký testovací obrázek nebo screenshot z tmavého režimu před aktualizací, bylo to pořád zelene. Takže to asi úplně aktualizací vyřešit nejde. Můj oneplus 8 pro tím trpí také. Docela to sleduji a lidé co telefon vyměňují dostávají často opět vadný. Zaznamenal jsem člověka který už stihl koupit 3 kusy a všechny byly špatné. Data výroby měly s měsíčním rozestupem. Plánuji udělat také výměnu a pokud přijde opět špatný, tak vrácení. Rozhodně nedoporučuji nakupovat dokud to nevyresi. Stačí mrknout třeba na Reddit. Natočil jsem na YouTube můj telefon po páteční aktualizaci na oxygenos 10.5.5., která už měla problém prý "částečně" řešit, ale bohužel zde nelze vkládat odkazy.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.