OnePlus prozradilo, jak hodlá letos vylepšit své fotoaparáty Hlavním cílem bude lepší video

27.01.2020 12:30 / od Michal Šrajer
foto:  OnePlus
  • OnePlus po rozmluvě s fanoušky zveřejnilo seznam vylepšení, na kterých se zaměří u svých fotoaparátů.
  • V hlavní roli mají být lepší videa u všech tří objektivů ve 4K rozlišení.
  • Video záznamy mají být kvalitnější a hlavně shodné bez ohledů na zvolený objektiv, avšak přidají se i novinky jako noční režim.

V prosinci pořádalo OnePlus svůj pravidelný sraz fanoušků v New Yorku, kde se snaží výrobce stmelovat komunitu a zároveň získávat podněty ke zlepšení. Letošní sraz “Open Ears Forum” (OEF) se zaměřoval konkrétně na diskuzi kolem fotoaparátů a zejména video natáčení. Na to se chce patrně OnePlus do budoucna zaměřit, jelikož nám společnost po odezvě od fanoušku dala dohromady svůj “to-do” list vlastností, kterými chce vylepšit natáčení videí ve svých telefonech.

Na seznamu úkolů do roku 2020 má OnePlus věci jako sjednocení expozice, barev a vyvážení bíle všech tří fotoaparátů. Zároveň mají mít stejně rychlé ostření, vylepšené zpracování odstínů pleti, lepší rovnováhu mezi ostrostí a šumem či lepší stabilizaci i ve 4K. Zároveň mají být schopné natáčet všechny tři objektivy ve 4K a během natáčení by mělo možné mezi nimi plynule zoomovat. OnePlus chce tedy nabídnout něco podobného, jako mají již nyní iPhony 11.

Vylepšit se má také dynamický rozsah videa, plynulost pohyblivých záběrů (švenků) a prodlouží se 4K záznamy. Dále nás čeká lepší ovládání fotoaplikace jednou rukou, editace barev videa v Galerii, přemýšlí se nad manuálním Pro režimem natáčení nebo nad natáčením dvěma fotoaparáty najednou. Velice zajímavě zní rovněž noční režim pro video záznam, na kterém prý OnePlus pracuje už delší dobu.

Kompletní seznam vylepšení najdete na oficiální fóru OnePlus, kde je rovněž ke každému bodu krátký popisek, jenž jej blíže vysvětluje. Některých vylepšení se přitom dočkám softwarovou aktualizací i u starších telefonů, avšak jiné musejí využívat novější hardware, takže těch se dočkáme pouze u nových modelů. Kupříkladu takové 4K video u všech tří fotoaparátů je samozřejmě hardwarově omezeno (nejen rozlišením fotoaparátu), takže s tím lze počítat spíše až u OnePlus 8 či případně OnePlus 8T. V každém případě je hezké vidět, že OnePlus stále neztratilo blízký kontakt se svou komunitou a naslouchá problémům a kritice. Snad budou výsledky práce letos skutečné stát za to. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.