OnePlus nepracuje na ohebném telefonu. Prioritou je televize Telefony už prostě nestačí

16.04.2019 16:47 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Ředitel OnePlus nastínil budoucnost a směr celé značky
  • Ohebné telefony prozatím nebudou, vytvořit chce OnePlus televizi

Ředitel společnosti OnePlus Pete Lau se v novinách la Repubblica rozpovídal o budoucnosti značky a také o tom, na jaké produkty se chce OnePlus zaměřit. Podle ředitele společnost jednou ohebný telefon vytvoří, ale prozatím není rozhodně na pořadu dne, protože "ohebné telefony nenabízejí benefity tradičních telefonů". Podle Laua jsou náklady na výrobu ohebných zařízení nyní až moc vysoké a prozatím jejich výroba nemá cenu.

Na druhou stranu Pete Lau řekl, že ohebné displeje nabízejí určité benefity, ale spíše v jiném odvětví, než v tom mobilním. Ohyby mobilních telefonů jsou prý stále tlusté a OnePlus počká na vývoj technologií, které by umožnily vytvořit ohyb displeje tenký jako papír. V tomto případě by se společnost do výroby zřejmě pustila.

"Představuji si displej, který je vždy připravený a podílí se na rozličných úlohách. Umělá inteligence se naučí vaše zvyky a dokáže poskytnout to, co právě potřebujete. Pracujeme na tom, ale je předčasné se bavit o termínech."

OnePlus nicméně pracuje na ekosystému, který by spolu kooperoval. Proto se nyní firma zaměřuje na vytvoření nové chytré televize. Pete Lau říká, že televize se za posledních dvacet let vůbec nezměnily a pokud chceme opravdu chytrou televizi, musí ji vytvořit společnost, která zná mobilní telefony skrz na skrz. Podle něj se taky nejedná jen tak o ledajakou chytrou televizi, nýbrž o "chytrý displej" s umělou inteligencí podobnou té, která je v telefonech.

Na co se společnost podle Laua zaměřovat určitě nechce,  je vytvoření vlastních automobilů. Podle ředitele je pro jednu firmu nemožné vytvořit všechna zařízení, která nás obklopují. Spíše než na automobily se tak chtějí zaměřit na software jako je internet věcí (IoT) a sítě 5G. V dalších letech by tak mohl vzniknout "super asistent", který nám pomůže s věcmi, které si dnes ani neumíme představit.

A popravdě, pokud by se OnePlus podařilo vytvořit ekosystém, do kterého by zakomponoval telefony, televize a třeba jednou i počítače, mohl by směle konkurovat třeba Applu. Navíc jde OnePlus cestou skvělého výkonu a nízké cenovky, takže bychom se mohli dočkat dostupných zařízení na práci i na doma. A to už by stálo za to.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.