OnePlus a jeho Concept One s mizejícími kamerami je překvapivě praktický Strašák protisvětla

08.01.2020 15:00 / od Honza Nuc
/Photos/nokia_7_1_foto__30_.jpg
  • OnePlus před veletrhem CES lákalo na nové zařízení pod názvem Concept One.
  • Nikdo však netušil, o co se vlastně bude jednat a spekulovalo se také o ohebném telefonu.
  • Nakonec jde však úplně o něco jiného. O speciální krycí sklo fotoaparátu, jenž schová objektivy a zároveň zlepší focení.

Concept One je v podstatě telefon OnePlus 7T, ale se zbrusu novým vzhledem. Opět zde máme McLaren edici, která se opravdu povedla. Oranžová kožená záda telefonů jsou sentimentální vzpomínkou na LG G4, které bylo v kůži nádherné. Celý design dokresluje černý skleněný pás, který je úzký u spodní hrany zařízení a zhruba v polovině se rozšiřuje a obklopuje, respektive schovává, zadní fotoaparáty.

A pokud píšu schovává, myslím opravdu schovává. Fotoaparáty totiž v základu téměř nejdou vidět. Objeví se teprve poté, co fotoaparát aktivujete. Funguje to podobně jako u skel u auta, která se dokáží taktéž ztmavit. OnePlus akorát dokázalo sklo ztenčit natolik, aby ho mohli dát do telefonu. Ztmavení se pak ovládá elektrickým nábojem.

Prozatím se však jedná pouze o kosmetický zásah, který udělá design zadní strany telefonu čistší. Nicméně je zde jedna opravdu praktická funkce, která se ukrývá přímo v aplikaci fotoaparátu pod názvem ND8. Po jejím aktivování se sklo ztmaví jen lehce a vy jste schopní vyfotit či natočit scénu, která je extrémně přesvětlená díky vzniklému ND filtru. Představte si třeba krásný slunečný den na pláži. Slunce opravdu žhne, je pravé poledne a i moře hází svítívé odlesky. Jenže vy byste si rádi scénu vyfotili. Telefon si však s odlesky neví rady a fotka je přesvětlená se světelnými čmouhami. Nic moc, že?

ND8 totiž ztmaví opět sklo před fotoaparáty a tu nejhorší světelnou smršť zachytí. Funguje tedy podobně jako sluneční brýle pro oči, se kterými na sluníčku vidíte vždy o něco lépe. Výsledná fotografie by tak měla být, oproti klasické fotografie bez této funkce, daleko lepší. Prozatím jsme však neviděli žádné reálné fotografie, na kterých by to bylo vidět. Redaktoři, kteří si na veletrhu telefon vyzkoušeli, mohli vyfotit pouze prostředí haly a světla v ní, což není úplně ideální. Budeme si tedy muset ještě počkat.

Za mě se ale jedná o zajímavý počin. Z designového hlediska je to fajn věc schovat kamery, pokud to design vyžaduje. Připravit však telefon na extrémní světlo při focení, to už je jiný oříšek a nápad se mi hodně zamlouvá.




Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.