OnePlus 6T je bez překvapení jedním z nejlákavějších telefonů roku Bez obětí to ale bohužel nešlo

30.10.2018 10:00 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Telefon je opět o něco dražší, ale nabízí nyní v základu více paměti a má čtečku otisků prstů přímo v displeji
  • Potěší také větší baterie a menší rámečky kolem 6,4palcového displeje s miniaturním notchem
  • Bohužel jsme však už také přišli o 3,5mm jack a chybí stále voděodolnost či bezdrátové nabíjení
  • Ceny OnePlus 6T začínají na 14 tisících a šplhají až k 16 tisícům

OnePlus 6T se řadí automaticky mezi jedny z nejlepších koupí rokuOnePlus 6T je konečně oficiálně tady a překvapení si pro nás přichystalo asi tolik jako Pixely 3. V podstatě nic nového či nečekaného se tedy nestalo a telefon odpovídá přesně všem únikům, které se za posledních pár měsíců nahromadily. To není ovšem nic špatného, spíše to jen zkrátka kazí celé odhalení, když už jsme doslova vše věděli. V každém případě si pro nás OnePlus připravilo opět neuvěřitelný poměr ceny a výkonu a model 6T se zařadí mezi ty nejlepší koupě roku. A dokonce mohou být spokojeni i majitelé předchozího OnePlus 6, protože novinka zas tolik rozdílů nepřináší a spoustu nových věcí dostanou také aktualizací, takže nemusejí litovat koupě. 

Nyní už ale pojďme na samotné představení. Tvary i design skleněných zad jsou úplně stejné jako v případě OnePlus 6. Opět také chybí certifikovaná voděodolnost či bezdrátové nabíjení. Mohli jste si ovšem všimnout, že už na zádech nenajdeme čtečku otisků prstů. Namísto ní se posunulo logo výše a čtečka otisků prstů je nyní optická přímo v displeji. OnePlus je tedy s Matem 20 první globálně dostupný telefon s touto funkcí a nelze než smeknout, že takto malý výrobce předehnal technologicky velké hráče. 


Podobně smeknout musíme i před lehce větším 6,4palcovým AMOLED displejem. Ten má totiž nyní je miniaturní výřez, a ještě více se ztenčila brada zařízení. Barevný profil displeje si přitom můžete změnit na několik možností dle vašich preferencí. Rozlišení nám ovšem zůstává stále na Full HD+. Stejný je bohužel i zvuk stále z jednoho spodního reproduktoru a povědomé musí být každému i foťáky. Ten hlavní má 16 Mpx a sekundární 20 Mpx, přičemž tomu prvnímu nechybí ani optická stabilizace či dobrá světelnost f/1.7. Hardwarově jde však o úplně stejný foťák jako v případě OnePlus 6 a nový je pouze software. Přidal se třeba noční režim, umělá inteligence pro rozpoznání scén či lepší portrétní režim s možnostmi studiových efektů ve stylu iPhonů. Všechny tyto novinkou se dostanou také na OnePlus 6 hezky ve stylu Googlu a jeho Pixelů

Dokonce už i pro OnePlus je 3,5mm jack minulostíStejně tak se na minulé telefony dostane i novější software OxygenOS založen už na Androidu 9 Pie. Sem se přidalo pár nastavení, pár nových gest a podobně. Stále jde tedy dost možná o tu nejlepší a nejpropracovanější nadstavbu mezi androidy. Pokud jde o hardware spoléhá se zde samozřejmě na Snapdragon 845 a jen maličko se pozmění paměťová varianty. Základní model má jako vždy 6 GB RAM, ale tentokrát už jej doplňuje 128GB úložiště. Prostřední varianta má stejné úložiště a větší 8GB RAM a vrcholem je poté varianta 8GB/256GB. Potěší nově větší baterie s kapacitou 3700 mAh, které podle prvních ohlasů vydrží výrazně více a zůstává i rychlé nabíjení skrz USB-C. A mimochodem USB už je jediný místní konektor. Dokonce i slavný obránce 3,5mm jacku OnePlus podlehl a zbavil se jej. 

Jako vždy hraje nejdůležitější roli u OnePlus 6T cena. Ta je stejně jako každý rok o něco vyšší než u předchozích modelů. Základní verze stojí lehce přes 14 tisíc korun a je pouze v lesklé černé barvě. Prostřední varianta stojí necelých 15 tisíc korun a už dostanete na výběr alespoň z lesklé či matné černé. Nejvyšší model stojí poté něco málo přes 16 tisíc a už je pro změnu pouze v matné černé. Lze ovšem očekávat, že v budoucnu přijdou další barevné varianty, jak už to má OnePlus ve zvyku. Telefon půjde do prodeje 1. listopadu, a právě prodeje jsou dost možná tou největší novinkou pro společnost jako takovou.  

OnePlus 6T bude totiž první telefon této značky, který se dostanete otevřeně do prodejen operátorů T-Mobile a Verizon v USA. To znamená určitě obrovský skok v prodejích a povědomí o značce, jelikož v USA je většina telefonů kupovaných právě skrz operátory na smlouvu. Navíc si mohou lidé poprvé telefony OnePlus vyzkoušet naživo v prodejnách a nekupují už zajíce v pytli. OnePlus je tak první čínský výrobce, který se dostal takto ve velkém na americký trh a předehnalo obří Huawei i Xiaomi. Vím, že to neříká nic o samotném telefonu, ale pro společnost to je významný krok a může to mít za následek později i změny v jejich strategii. 


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.