Omrkněte chystanou Xperii XZ4. Tahle fešanda se pochlubí trojitým foťákem i velkým displejem Čtečky se stěhuje zpět na bok

28.11.2018 10:00 / od Michal Šrajer
/Photos/Redmi_7_galerie1.jpg/Photos/Redmi_7_galerie2.JPG/Photos/Redmi_7_galerie3__1_.jpg/Photos/Redmi_7_galerie4.jpg
  • Spolehlivý zdroj @OnLeaks s námi sdílí rendery chystané Xperie Xz4 od Sony
  • Designově půjde o hranatější XZ3 se třemi hlavním foťáky a tenčími rámečky s displejem bez zaoblení
  • Displej má mít 6,5palců v poměru 21:9, takže je telefon výrazně vyšší a užší než konkurence

Sony se letos Xperia XZ3 opravdu povedla. Během recenze mě sice zlobila špatná optimalizace předprodukčního softwaru, ale to už snad Sony opravilo. Mnohem větším problémem byl stále zaostávající fotoaparát v kombinaci s vyšší cenou. Podle prvních obrázků chystané Xperie XZ4 od velice přesného a ověřeného zdroje @OnLeaks se však máme na co těšit.  

Chystaný telefon bude pochopitelně vylepšenou Xperií XZ3 a už ta patří mezi nejkrásnější telefony roku. Ve stejných šlépějích půjde také XZ4, ale svým způsobem se i vrací také ke svým kořenům. Design je totiž o něco hranatější a zaoblené boky displeje očividně opět zmizí. Namísto toho budou úžasně tenké boční rámečky a zúží se také brada i čelo zařízení. To však bohužel znamená, že přijdeme pravděpodobně o dopředu namířené reproduktory a XZ4 tak nabídne stejné stereo jako iPhony, Samsungy, HTC a další zařízení.  


Na zádech je poté opět sklo, které je ještě méně vypouklé, než u XZ3. Pochopitelně však nejvíce zaujme trojice fotoaparátů. Není jisté, k jakým účelům jednotlivé snímače poslouží, ale vzhledem k letošní XZ2 Premium bych vsadil na kombinaci klasického a černobílého senzoru, a navíc by se přidal i teleobjektiv. Pochopitelně bych raději namísto černobílého senzoru širokoúhlý objektiv, ale s tím bych raději nepočítal. Otázkou je také typ senzorů. Sony je společností, která vsázela vždycky na vysoký počet megapixelů, takže je klidně možné, že zde najdeme letos odhalený 48Mpx snímač

Krom fotoaparátů si lze všimnout po bocích zařízení zachované hardwarové spouště fotoaparátu a čtečky otisků prstů. Čtečka přímo v displeji by byla sice příští rok už daleko lepší, ale alespoň se Sony poučilo. XZ2 a XZ3 mají čtečku na zádech na naprosto stupidním a nepohodlném místě a s více foťáky by se musela přesunout ještě níž. Takhle je alespoň na dobrém místě. Jen je zvláštní, že není integrována přímo do vypínacího tlačítka jako dříve. To je podle mě opět špatné rozhodnutí. Raději mělo Sony XZ4 odložit a počkat třeba až na tu čtečku v displeji, pokud prostě nešla čtečka integrovat do bočního tlačítka. A mimochodem si lze všimnout dále také pouze USB-C konektoru. 3,5mm jack zde tedy stále chybí. 


Krom toho všeho vévodí fotkám také displej a není se čemu divit. Rámečky se ještě více zúžily a samotný obří 6,5palcový panel bude mít originální poměr stran. Sony nasadí filmovější extra širokoúhlý poměr 21:9. To znamená také zajímavé rozměry telefonu. XZ3 s 6palcovým displejem má rozměry 158 x 73 x 9,9 mm, avšak XZ4 má mít 166,9 x 72,4 x 8,2 mmTelefon má být tedy výrazně užší a o něco tenčí, avšak zároveň mnohem vyšší. Dokonce je o dost vyšší než iPhone XS Max se stejně velkým displejem. Pokud jste si tedy v poslední době stěžovali, že z telefonů se stávají nudle, tak Xperie opravdu nebude pro vás. Rozhodně se bude velice těžce dosahovat na notifikační lištu.

Představit se má Xperia XZ4 na veletrhu MWC 2019 koncem února.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.