Omrkněte bláznivou Nokii 9 PureView s pěti fotoaparáty na zádech z každičkého úhlu Celkem jí to i sluší

06.11.2018 11:00 / od Michal Šrajer
/Photos/oneplus7_colors.jpg/Photos/oneplus7_colors_small.jpg
  • Nokia 9 má zaujmout především pěti hlavními fotoaparáty, které produkují údajně neuvěřitelné fotky
  • Telefon nabídne dále Snapdragon 845, 8 GB RAM či velkou baterii s bezdrátovým nabíjením
  • Představit se má nová vlajková Nokia až v únoru na veletrhu MWC 2019

Dnes již bájná Nokie 9 se podle všeho skutečně už konečně blíží. O telefonu se spekuluje už více jak rok, avšak až nyní o něm dostáváme s novým obrázky na základech údajných výrobních CAD nákresů detailnější představu. Zařízení se mělo původně představit již v říjnu, avšak HMD prý nebylo stále spokojeno s kvalitou a oddálilo oznámení na veletrh MWC 2019 koncem února příštího roku.  

Telefon ponese jméno Nokia 9 PureView (kódové jméno Olympic), jelikož jeho hlavním lákadlem má být hlavní fotoaparát. Nebo spíše soustava fotoaparátů. Na zádech najdeme totiž hned hlavních 5 fotoaparátů a byť zatím nevíme, k čemu přesně každý kousek slouží, tak fotografie jsou prý úžasné. Samotná záda mají být poté skleněná a vepředu máme poměrně širší rámečky ve stylu Sony Xperie XZ3. Na druhou stranu tu alespoň není notch. 


Mezi rámečky máme najít 5,9palcový Quad HD+ displej. Procesorem se má stát Snapdragon 845, však v něm by mohl být také problém. Telefon je s tímto procesorem zcela očividně určen pro letošní trh. Kvůli odložení bude muset ovšem konkurovat už první zařízením s novějším Snapdragonem 855 a pochybuji, že by Nokia snížila alespoň cenu. Za tu neskutečnou soustavu fotoaparátu si musí nechat Nokia zkrátka zaplatit. Pokud jde tedy o maximální možný výkon, tak nebude tenhle kousek asi pro vás a zklamu také příznivce drátových sluchátek, jelikož 3,5mm jack má být pryč

Zbytek výbavy čítá 8GB RAM, 128GB úložiště, baterie má mít 4150 mAh a podporovat bezdrátové nabíjení. Systém už bude pochopitelně Android 9.0 Pie. Jediné, co lze dále z nových obrázků vyčíst je USB-C a absence jakékoli tradiční čtečky otisků prstů. Nokia tedy pravděpodobně sáhne už o optické čtečce otisků prstů přímo v displeji, jako má třeba OnePlus 6T.  
Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.