Ohebný telefon od LG vypadá jako ze sci-fi filmu. Je průhledný Otázkou je, zda LG neskončí jen u konceptu

11.04.2019 12:26 / od Honza Nuc
/Photos/cover_galaxy_A40.jpg
  • Ohebný telefon od LG by měl průhledný displej
  • Prozatím se však jedná pouze o zajímavý patent

Společnost LG si v nedávné době nechala patentovat zařízení, které má mít ohebný displej. Pokud ho ale srovnáme například s Huawei Mate X nebo Samsung Galaxy Fold, jedná se o zcela odlišená zařízení. Princip je sice stejný - ohyb, ale provedení zcela jiné. LG se totiž rozhodlo pro futuristicky vyhlížející průhledný displej, jak častokrát vidíme ve sci-fi filmech.

LG se tak rozhodlo pro krok, který prozatím žádný jiný výrobce neudělal a bude zajímavé sledovat, jestli se takový průhledný displej povede vytvořit. Nebude to určitě jednoduché, zařízení má navíc velmi tenké rámečky, ale na pravé straně návrhu vidíme i další neprůhlednou část, do které by se mohla schovat baterie, procesor a další potřebné komponenty. Z patentu to navíc vypadá, že by mělo se velikostně možná ani o telefon jednat nemělo, ale byl by to spíš tablet. Těžko ale zatím předvídat, navíc patent ještě neznamená, že výrobce zařízení na trh opravdu uvede.

Bylo by ale zajímavé vidět alespoň koncept tohoto zařízení a zažít ten pocit ze sci-fi filmů a seriálů a vidět pod obrazovkou své ruce. Je ale otázkou, jak praktické by takový displej byl. Navíc bych asi nechtěl, aby mi každý do displeje viděl z druhé strany.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Macháček Marián -před 66 dny

    Koukám, že skládací sony není jediné s průhlednosti https://www.svetandroida.cz/sony-skladaci-telefon-pruhledny-displej/. V budoucnu to bude dost zajímavé

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.