Slavný analytik Ming-Chi Kuo se nechal slyšet, že o finální výbavě ohebného iPhonu stylu fold by se mělo rozhodnout v druhém čtvrtletí letoška a vyjít má příští rok.
Apple prý očekává extrémní zájem od svých fanoušků, avšak výroba bude u první generace omezená, přičemž cena má být mezi 56 až 70 tisíci korunami.
O ohebném iPhonu se mluví už roky, vždy se tvrdí, že je zařízení už jen rok daleko, a přesto se stále odkládá. Proto se těžko věří také nejnovějším zprávám. Před pár měsíci se říkalo, že ohebný iPhone má přijít až někdy v roce 2027 a doteď nebylo ani jisté, zda půjde o véčko či velký Fold. Pokaždé se tvrdí něco jiného. Slavný analytik Ming-Chi Kuo v každém případě ve své poslední zprávě tvrdí, že ohebný iPhone přijde už příští rok.
Podle analytika Apple interně očekává, že bude zařízení okamžitě “must-have” produktem pro jeho věrné fanoušky. V tom má značka patrně pravdu, ale to bylo jisté od té doby, co se první ohebné telefony začaly vydávat na trh a bylo jasné, že Apple jednou s podobným produktem také přijde. Co se specifikací týče, tak Kuo tvrdí, že ještě nejsou vytesány do kamen, avšak Apple by měl finální výbavu ohebného telefonu určit v druhém čtvrtleté letošního roku. Následně ve třetím čtvrtletí má začít aktivní práce na projektů a příprava prvních prototypů finálního zařízení.
Pokud prý všechno půjde hladce podle plánu, tak Apple očekává v roce 2026 výrobu jen 3 až 5 milionů kusů ohebného zařízení, jelikož má být omezen náročností výroby. V roce 2027 se má však situace zlepšit a pro druhou generaci ohebného iPhonu se interně očekává prý výroba až 20 milionů kusů. Co se typu konstrukce týče, tak Kuo tvrdí, že nakonec se Apple rozhodl pro velký model se skoro 8palcovým displejem typu fold. Telefon však nebude mít v sobě typické Face ID odemykání kvůli omezenému prostoru uvnitř zařízení, takže má vsadit Apple na Touch ID na boku v zapínacím tlačítku jako doslova všechny ostatní skládačky na trhu.
Jelikož jde přitom o Apple a ohebné zařízení zároveň, tak se vždy očekávala vysoká cenovka. Minimálně vyšší než u konkurence. Kuo však přesto některé fanoušky zaskočil svou předpovědí, že cena iPhone Fold má být někde mezi 2000 až 2500 dolary. To nám dává 56 až 70 tisíc korun po přepočtu a započítání nutné daně. I v tom nejlepším případě by byl tedy ohebný mobil Applu o 10 tisíc korun dražší než všechny ostatní foldy na trhu. Jelikož jde však o zprávy ohledně ohebného iPhonu, tak s ničím určitě ještě nepočítejme. Vše se může do tří měsíců kompletně změnit.
Popis:You are only allowed to change your username once every 90 days. A record
of your username change will be displayed in your public profile, but your old
username will not be displayed.
Chyba formuláře
UŽIVATELSKÉ JMÉNO
Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.
V případě
opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Úspěšně provedeno
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Informace
FORMULÁŘ
Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.
Nějaká informace
NÁZEV PROBLÉMU
Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?
Problém s přihlášením
UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL
Zadaný email není ve správném tvaru.
Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.
Nastavení cookies: Aby web fungoval, tak jak ho znáte
Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.
Využijte pohodlné přihlášení facebookem bez nutnosti cokoli vyplňovat nebo se registrujte emailem. S uživatelským účtem si můžete zvolit jaké novinky si přejete od nás dostávat nebo třeba pod články diskutovat s ostatními uživateli.