Ohebný Huawei Mate X2 může být nejkrásnějším telefonem letošního roku Galaxy Fold v čínském podání vypadá skvěle

12. říjen 2020
  • Nové rendery Huawei Mate X2 nám představují překrásný ohebný telefon v bílé barvě.
  • Zařízení vypadá jako uhlazenější verze Galaxy Fold, přičemž vnitřní ohebný displej nemá mít vůbec přední kamerku.

V současnosti nemá Huawei úplně čas na telefony. Společnost představuje jen zřídka nové přístroje a když už nějaké přijdou, tak jde o předělávky starších telefon nižší třídy. Kvůli americkému banu klesají také prodeje, a tak Huawei spadlo velice rychle z prvního místa jakožto neprodávanější značky telefonů na světě. Situace se horší takovým tempem, že analytici předpovídají pád na třetí místo v roce 2021. Překonat má Huawei čínský konkurent v podobě Oppa a hned v těsném závěsu je Vivo a Xiaomi. Velice rychle se tak může stát, že dříve světová jednička se nedostane ani do TOP 5.

Reklama

Přesto má však Huawei stále co předvést. V současnosti se chystá představit svou novou vlajku v podobě Mate 40, což bude úplně poslední telefon vlajkovým procesor Kirin vlastní výroby. Zbytek dražších zařízení už bude muset spoléhat na procesory MediaTek, který tak nejdeme možná také ve velice očekávaném modelu Mate X2 5G. Nástupci ohebného Mate Xs.Na první pohled však nemá podle nových renderů vypadat Mate X2 jako jeho předchůdci. Už dlouho se spekuluje, že Huawei přejde na konstrukci ve stylu Galaxy Z Fold a tyto rendery od LetsGoDigital to potvrzují. Mate X2 má tedy mít velký přední displej s tenkými rámečky a druhý vnitřní ohebný displej. Nutno ovšem říct, že minimálně rendery se nám všem v redakci líbí ještě více než už tak krásný Fold. Zaoblení zad a boků s přechodem mezi nimi mi připomíná silně starší Lumii 925. Mou oblíbenou Lumii. Jde však vidět vliv také excelentně vyrobeného Huawei P40 Pro a celkově vypadá telefon velice elegantně.

Co možná trochu překvapí, tak zatímco v předním externím displeji máme očekávat dvě přední kamerky v průstřelu, tak vnitřní ohebný displej nemá být ničím rušen. Žádné výřezy, průstřely a podobně. To osobně jednoznačně chválím a stejně tak čtečku otisků prstů na boku nebo periskopický zoom vedle hlavního fotoaparátu.

Telefon má mít dále ohebný 8,03palcový OLED displej se 120 Hz, který vyrábí Samsung. Procesorem by mohl být ještě Kirin 1000, jenž má být v Matu 40, ale to není jistotou. Dává smysl, že by si chtěl Huawei schovat svůj nejlepší procesor pro mnohem více prodávanou vlajkovou loď, takže MediaTek je stále ve hře. 8/128GB v základní verzi pak asi nikoho nepřekvapí. Nebo možná ano, ale ne v pozitivním smyslu, vzhledem ke konkurenčnímu Samsungu je to totiž málo. Mate X2 pochopitelně nebude mít Google služby, ale to už nemůže nikdo od telefonů Huawei očekávat. Tu krásnou tvářičku však telefonu nikdo neupře. Design umí Huawei už roky špičkově a americký ban na to nic nemění.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • vavra.rob-13. říjen 2020

    Huawei to v dnešní době nemá vůbec jednoduché v rámci US banu a právě proto ještě víc oceňuji že i tak dokáží vypustit takovýto telefon a doufám že i jejich operační systém bude mít v porovnání s Windows úspěch. Android má velké množství dat, které činní slabé telefony s úložištěm 16GB téměř nepoužitelné díky dnešním bezpečnostním zaplatam. 9 GB jen operační systém , kde jsou časy androidu 4. Právě novým Harmony OS by mohl Huawei zabodovat u nejlevnějších telefonů, doteď pamatuji Lumie, které fungovaly stejně dobře i s poloviční ramkou a slabším procesorem a jediným problémem byly aplikace. Vsak člověk si vše našel na internetu, tenkrát to nebyl problém a nechtělo to aplikací co má přístup ke všem datum, že Facebooku. No snad se vše podaří a začneme od Huawei dostávat nové kousky které Americe vytřou zrak.

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.