Ohebný Huawei Mate X má konečně datum vydání. A bude mít stále Android Snad ho nepotká stejný osud jako Galaxy Fold

24.06.2019 13:49 / od Honza Nuc
Huawei Watch GT 2
  • Zdálo se, že o ohebném telefonu Huawei Mate X na dlouhou dobu neuslyšíme a vypadalo to, že snad ani nepůjde do prodeje.
  • Nakonec však prezident Huawei pro západní Evropu řekl, že dorazí ještě letos, ba co víc, už velice brzy.

"Dorazí (Huawei Mate X, pozn. red.) nejpozději v září. Možná i dříve, ale září je jisté," vyjádřil se pro server TechRadar prezident Huawei pro západní Evropu Vincent Pang. Zároveň dodal, že zařízení bude mít Android, což je v rámci současné kauzy mezi Huawei a Spojenými státy překvapivá zpráva. Na druhou stranu zřejmě Mate X získal potřebná povolení a certifikace k používání Androidu už před vypuknutím kauzy, takže to zřejmě nebyl žádný problém. To potvrdil i Pang, který zmínil, že zařízení firma představila už v únoru, tedy před samotným banem od USA.


Huawei Mate X bychom mohli vidět už do konce září, což firma už před drahnou dobou avizovala, že telefon pustí na trh do konce léta. Předpokládalo se, že telefon půjde do prodeje o něco dřív, ale v Huawei dělali ještě testy samotného displeje kvůli nepodařenému startu telefonu jejich konkurenta - Samsungu Galaxy Fold

A jelikož už se prodej Mate X blíží, pojďme se mrknout na jeho specifikace. Displej vepředu má 6,6" s rozlišením 1148x2480 a ten vzadu 6,4" a rozlišení 892x2480. Po rozložení displeje pak dostaneme 8" displej a s rozlišením 2200 x 2480 pixelů. Uvnitř telefonu bude Kirin 980 SoC, tedy stejný procesor jako u P30, P30 Pro a Mate 20 Pro. Operační paměť bude o kapacitě 8GB a interním úložištěm 512GB s možností micro SD karty. 


Co se týče fotoaparátu, hlavní kamera bude mít 40 Mpx, 8 Mpx bude mí teleobjektiv  s 3x optickým zoomem a nesmí chybět ani 16 Mpx širokoúhlá kamera a ToF senzor. Do zařízení se pak vlezla baterie o kapacitě 4500 mAh. Za to všechno si Huawei bude účtovat 2600$, což je u nás v přepočtu i s daní nějakých 70 700 korun. Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.