Odsouzen k neúspěchu? Obstarožní Pixel 5 se ukazuje na nových renderech Takhle by to nešlo

07.07.2020 05:00 / od Michal Šrajer
foto:  pigtou.com
  • Nové rendery ukazují Pixel 5, který odpovídá v mnohém uniklému krytu z minulého týdne.
  • Tvary, stejné fotoaparáty, čtečka otisků na zádech, tlačítka na stejných místech, vše odpovídá.
  • To však znamená, že telefon až podezřele připomíná spíše levný Pixel 4a než novou vlajku.

Vypadá to, že velký zmatek kolem Pixelu 5 pokračuje. Minulý týden jsme se dočkali uniklých snímků údajného krytu Pixelu 5 XL, který však vypadal spíše jako kryt pro zrušený Pixel 4a XL. Telefon měl stejný modul fotoaparátů, čtečku otisků prstů, jack pro sluchátka a tlačítka na stejném místě jako Pixel 4a. Dává tedy smysl, že řada lidí, včetně mě, má za to, že kryt je ve skutečnosti určen právě pro větší verzi Pixelu 4a.

Avšak dnešní rendery bohužel očividně potvrzují předchozí spekulace. Můžeme na nich totiž vidět tentokrát menší Pixel 5 se Snapdragonem 765. Telefon má naprosto stejný modul fotoaparátů jako loni, čtečku otisků na zádech a displej s jediným průstřelem v levém horním rohu. Jinými slovy je na obrázcích doslova Pixel 4a s minimálně poupraveným designem a foťákem z Pixelu 4.

Obrázky navíc pocházejí opět z jediného a relativně neznámého zdroje, který nemá moc velkou historii pravdivých úniků. Osobně tedy stále nejsem přesvědčen, že se díváme na Pixel 5. Mnohem pravděpodobněji se jeví, že rendery vznikly až na popud nedávných obrázků krytu. Pokud se však nakonec ukáží tyto rendery pravdivé, nebude letošní rok pro Google určitě nejlepší.

Osobně kupříkladu proti čtečce otisků na zádech nic nemám, ale trh obecně už ano. Jedná se o zastaralou technologii, kvůli které působí telefon lacině, nikoliv moderně či draze. Doba zkrátka pokročila dál. Očividně převzaté fotoaparáty z loňska také nevzbuzují moc velké nadšení. Za takový telefon, navíc se slabším procesorem, určitě nebude chtít nikdo dát ani 15 tisíc korun a nedovedu si představit, že právě takové zařízení by mělo být nástupce Pixelu 4.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Dzounas-7. červenec 2020

    Soutěž o nejhorší design "vlajkového" telefonu získává (otevírání obálky, chvíle napětí, zadržený dech)...Google Pixel 5!!! V sále bouřlivý potlesk, tři mexické vlny...teď trochu vážně - pokud opravdu bude takto Pixel 5 vypadat, měl by se Google vrátit k řadě Nexus a nechat si ji raději vyrábět než aby se do toho angažoval sám. Vypadá to jako levný telefon do 5000,-

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.