Odhoďte podložky. Vivo chce dát do svých telefonů skutečně bezdrátové nabíjení Má nabíjet 20W až na 4,5 m

07.03.2019 14:23 / od Michal Šrajer
  • Společnost Energous má hotové skutečně bezdrátové nebíjení, které nevyžaduje podložku
  • Stačí prostě jen držet telefon v okolí vysílače a baterie se dobíjí
  • Jako první skočilo po této technologii Vivo, které si ji již koupilo

Dnes již běžné Qi bezdrátové nabíjení je nepochybně užitečná a praktická věc. Obzvláště, když se nám nyní i toto nabíjení zrychluje až na 20W v Xiaomi Mi 9, kdy nabijete celou baterku za 90 minut. Problémem je ovšem pořád ta nutnost dokoupit podložku, dát na ní ten telefon a fakt, že když chcete telefon používat, tak se po zvednutí logicky přestane dobíjet.   

Řešením je tedy skutečně bezdrátové nabíjení, které nyní představuje společnost Energous. Její bezdrátové nabíjení dokáže prý dobíjet telefon až 20W na vzdálenost 4,5 m. Bez podložky a podobného příslušenství. Prostě máte jen telefon s přijímačem a někde v místnosti položený vysílač v podobě routeru, který mění elektřinu na radiové vlny a ty pak přenáší do telefonu. Pochopitelně bez neblahých vedlejších účinků škodlivých vašemu zdraví. 

Prozatím je k dispozici však jen slabší vysílač, který zvládne fungovat na maximálně jen na vzdálenost jednoho metru. Což je ovšem pořád lepší než nutnost pokládat telefon na podložku, pokud by byl vysílač třeba někde na vašem pracovním stole. Jestli vám však stačí pomalejší nabíjení, tak prý zvládne i tento kousek nabíjet na 4,5 m. Technologie je podle všeho už hotová, žádný koncept, a tak si jí může každý pořídit. Což udělalo okamžitě právě Vivo, které po nabídce skočilo a chce toto nabíjení implementovat do svých vlajkových modelů. 

Kdy se prvního telefonu Vivo s nabíjením od Energous dočkáme samozřejmě není známo, ale rozhodně věřím, že se toho brzy dočkáme. Přeci jen bylo Vivo jedním z prvních, kdo nám přinesl čtečku otisků v displeji, jedním z prvních s vyjíždějící kamerkou a představilo i koncept futuristického telefonu bez portů, děr a podobně. Já jen doufám, že se téhle technologie chytí i ostatní výrobci.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.