Obrovský únik! Pixel 4 XL můžeme vidět hned v několika videích Google si opět neuhlídal telefony

12.09.2019 12:29 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
 • Vypadá to, že u chystaných Pixelů 4 nestačí, aby unikly jen sem tam nějaké fotografie.
 • Na internetu se objevila videa, která ukazují do detailu telefony od Googlu, včetně systému.

V poslední době slýcháváme o chystaných Pixelech 4 čím dál častěji. Není se čemu divit, představení má být zhruba za měsíc a popravdě, Googlu nikdy moc nešlo utajování svých telefonů. I předchozí modely Pixelů totiž často unikaly na světlo světa už dlouho před představením. Na podobné úniky jsme samozřejmě zvyklí i u ostatních výrobců, ale na co už zvyklí nejsme je to, když se na internetu objeví několik videií s ještě nepředstaveným telefonem.

Přesně taková situace nastala u Pixelu 4 XL. Video, kde můžeme krásně telefon vidět se objevilo třeba na vietnamském YouTube kanálu AnhEm TV. Muž ve videu na začátku upozorňuje, že se jedná o zapůjčený prototyp telefonu. Nicméné už jen samotný fakt, že má někdo k dispozici prototyp telefonu a může ho zveřejnit, nevrhá na Google dobré světlo. Nenechte se mýlit, jsem rád, že se na telefon můžu už podívat, ale dít by se to nemělo.

Každopádně pojďme konečně podívat na samotný telefon a co se z videí můžeme dozvědět. Lesklá černá a matná bílá nebo oranžová varianta jsou už jasné. Všechny barevné varianty se ukázaly ve videu na kanálu Rabbit TV a ta oranžová vypadá luxusně. Už víme, že Pixel 4 XL nabídne 6,23" displej, baterii o kapacitě 3700 mAh, 6 GB RAM, 128 GB vnitřní úložiště a procesor Snapdragon 855. Podle nových informací mají mít přední fotoaparáty 12 a 8 Mpx.

O fotoaparátech celkově ale moc nevíme. Na zadní straně má být klasický objektiv a poté se spekuluje, zda Google přidal druhý teleobjektiv nebo širokoúhlý objektiv. Z více zdrojů (a my si to v redakci také myslíme) zaznívá, že se bude jednat spíše o teleobjektiv. Osobně bych raději uvíta širokoúhlý, ale co se dá dělat. Pokud to bude opravdu "tele", tak doufám, že nabídne alespoň pětinásobný zoom. No a třetí senzor má být ToF pro hloubku ostrosti.

Každopádně fotoaparáty jsou ještě takové menší tajemství. Google zřejmě v oněch prototypech nějakým způsobem znemožnil používání fotoaplikace a také vypnul přední senzory pro odemykání obličejem a pro zachycování gest. Fotoaplikace je tak úplně osekaná a u hlavního fotoaparátu nejde přepnout na druhý objektiv. Google fotoaparát v plné parádě spustí až s oficiálním představením, nebo to tak aspoň vypadá.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
 • Petr Benedikt-13. září 2019

  Pixely mám rád, ale tyhle obrovský úniky se mi vůbec nelíbí, jaký má potom smysl nějaké představování na nějaké zvláštní akci? Takhle to rovnou můžou poslat do prodeje, na tomhle už není co představovat.

  Odpovědět 
  • Honza Nuc (hlavní redaktor)>Petr Benedikt-13. září 2019

   @Petr Benedikt Souhlas. Lehké úniky umí navnadit a člověk se pak více těší na samotné představení telefonu. Teď už nám v podstatě zůstala jen gesta a samotné foťáky na to představení. Možná uvidíme ještě nějakou barevnou variantu navíc, ale to je málo pravděpodobné

   Odpovědět 

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.