Obří únik z Huawei včetně fotek! Dozvídáme se úplně vše o Mate 40 Pro Dokonce dojde i na Mate 40 Pro Plus

18. říjen 2020
1 min. čtení
0 videí
  • Nejprve unikly nové rendery Mate 40 Pro Plus v krytech, na nichž můžeme vidět zvláštní modul fotoaparátů.
  • Následně přišly na řadu také fotky modelu Mate 40 Pro, který bude patrně pateří prodejů.
  • U něj ale nemáme pouze detailní fotky, ale zároveň všechny dostupné specifikace.

Představení řady Mate 40 se kvapem blíží a společně s ním i nové úniky. Až nyní to vypadá, že dostali leakeři zájem o zveřejňování materiálů ohledně chystaných vlajek od Huawei. Dnes se můžeme konkrétně podívat na materiály o dvou modelech řady Mate 40. Nejprve unikly oficiální rendery krytů pro vrchol řady v podobě Mate 40 Pro Plus. Právě tento model bude mít podivný modul fotoaparátů, na nějž lákalo i samotné Huawei. 

Reklama

Tento kousek má mít procesor Kirin 9000, což bude první 5nm procesor Huawei, ale zároveň poslední vlajkový procesor vlastní výroby. Právě z důvodu omezeného počtu kusů procesoru, který musí vystačit také pro další modely Mate 40, bude nejlepšího a nejdražšího modelu vyrobeno patrně nejméně kusů. Mate 40 Pro Plus bude mít dále minimálně pět hlavních fotoaparátů, 12 GB RAM a 256GB úložiště.

Mnohem více toho však víme díky masivnímu úniku o nižší verzi Mate 40 Pro, která bude patrně páteří prodejů. Tento kousek má mít 6,67palcový Quad HD+ OLED displej s výrazně zakřivenými boky. Procesorem bude opět Kirin 9000, ale tentokrát s 8 GB RAM a 256GB úložištěm. Na zádech mají být tentokrát pouze tři fotoaparáty a ToF senzor pro lepší ostření navíc.

Hlavním fotoaparát se prý stane 50Mpx senzor s optickou stabilizací a světelností f/1.9. Dále má mít telefon opět zcela nový širokoúhlý 20Mpx fotoaparát s výbornou světelností f/1.8. To u fotoaparátů tohoto typu často nevidíme. Doufejme však, že bude tentokrát širší úhel záběru, o který jde přeci jen především. Třetím snímačem se stane 12Mpx periskopický teleobjektiv s 5x optickým zoomem a světelností f/3.4. Vepředu bude 13Mpx fotoaparát s 3D senzorem pro bezdotyková gesta, což nezní moc nadějně. Ta se nikdy nikomu nepovedla.

4400mAh baterii bude poté dobíjet 65W nabíjení a nebude chybět ani bezdrátové či reverzní bezdrátové nabíjení. V displeji najdeme stále optickou čtečku otisků prstů, najdeme zde NanoMemory slot pro vlastní paměťové karty Huawei, Bluetooth 5.2, NFC nebo Wi-Fi 6. To vše završuje Android 10 s nadstavbou EMUI 11. To vše pochopitelně bez Google služeb a aplikací. Cenu zatím neznáme, ale vše se dozvíme už relativně brzy 22. října na oficiálním představení pro čínský trh.

Reklama
Reklama

Diskuze k článku...

0 komentářů
  • netije-18. říjen 2020

    Ako vravim, paranoia mi nedovoli kupit si cisto cinsky mobil, ale Kirin 9000 vypada na jednotku, skoda toho banu. Aj ten Mate 40 Pro Plus vypada uzasne....

    Odpovědět 

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.