Obří únik specifikací Redmi Note 9 Pro. Napravuje chyby předchůdce Tentokrát stojí ovšem před těžkým soupeřem

10.03.2020 10:42 / od Michal Šrajer
JBL PartyBox 300
  • Nové telefony řady Redmi Note 9 se mají představit již tento čtvrtek.
  • Lepší Redmi Note 9 Pro nabídne tentokrát Snapdragon 720G a stále velkou baterii.
  • Kupodivu se nám letos snižuje rozlišení hlavního fotoaparátu.

Už pár dní víme, kdy přesně se nová řada telefonů Redmi Note 9 představí. Xiaomi oznámilo, že již za dva dny, 12. března, proběhne v Indii čistě online odhalení minimálně dvou smartphonů. Očekává se opět Redmi Note 9 a Redmi Note 9 Pro. Dnes se přitom pobavíme právě o druhém jmenovaném, jenž by měl nabídnout lepší výbavu a bude muset napravit trochu pošramocenou reputaci. Procesor MediaTek v Redmi Note 8 Pro totiž řadu lidí za vyšší cenu odradil a telefon nebyl takovým hitem, v jaký Xiaomi asi doufalo. 

Není tedy divu, že nás tu čeká pár překvapení, ale pojďme na to hezky postupně. Redmi Note 9 Pro má mít vepředu velký 6,67palcový Full HD+ IPS displej a nezbývá než doufat, že půjde zároveň o 90Hz panel. Velice podobně vybavené Realme 6 Pro totiž nasadilo laťku proklatě vysoko. Nicméně má mít displej při nejmenším průstřel pro přední 16Mpx kamerku. 

Co je však nejdůležitější, Xiaomi tentokrát nenechává nic náhodě a mělo by zde nasadit nový Snapdragon 720G, stejně jako zmiňované Realme. Telefon má být ve verzi 4/64GB a 6/128GB, přičemž baterie bude mít stále skvělých 5020 mAh s 18W nabíjením. Zajímavé jsou dále rovněž fotoaparáty, jelikož čistě papírově půjde Xiaomi zpět.  

Zatímco Redmi Note 8 Pro se všude chlubil svým 64Mpx hlavním fotoaparátem, tak v recenzích moc neobstál a výrobce si je toho patrně vědom. Hlavním foťákem má být tak tentokrát 48Mpx senzor a širokoúhlý fotoaparát má mít jen 8 Mpx. Do počtu nechybí ani makro a senzor pro měření hloubky ostrosti, což nevidím moc rád, avšak oceňuji, že jde tentokrát alespoň o 5Mpx senzory. Samsung to s nimi vcelku umí, tak uvidíme, jak si poradí také Xiaomi. 

Na závěr zbývají jen barevné varianty. Skleněná záda budou k dispozici v modré, bílé a černé barvě. To nejdůležitější však stále neznáme - cenu. Ta bude rozhodující obzvláště v porovnání s několikrát vzpomínaným Realme 6 Pro, které by se mělo vejít pod 7 tisíc korun.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.