Obří Nokia 8.3 se zaměřila na 5G, 64Mpx fotoaparát a video schopnosti Cena také překvapí

20.03.2020 05:00 / od Michal Šrajer
JBL BAR 5.1
  • Nokia představilo svůj první 5G telefon, který zvládá zároveň nejvíce 5G pásem na trhu.
  • Má také Snapdragon 765G, 4500mAh baterii, 64Mpx hlavní fotoaparát a obří displej s průstřelem.
  • Zařízení bude dostupné v létě letošního roku za startovní cenu 15,5 tisíce korun.

Nokia včera představila konečně pár svých dlouho očekávaných modelů. V tomto článku se však podíváme pouze na to nejlepší - vůbec první 5G Nokii. Její jméno je Nokia 8.3 5G a zaujmout může i pár dalšími parametry než jen 5G. Vše začíná obřím 6,81palcovým Full HD+ IPS displejem s průstřelem a speciálním Iris čipem. Díky němu má tento panel poskytnout velice věrné barvy, HDR vylepšení obrazu ve všech oblastech systému a lepší přizpůsobování teploty displeje či jeho jasu.  

Pokud jde o hardware, najdeme zde Snapdragon 765G s již zmiňovaným 5G (nejširší pokrytí pásem na trhu), 6/8GB RAM a 64/128GB úložištěm. Nechybí ani microSD slot, 3,5mm jack pro sluchátka, čtečka otisků prstů v zapínacím tlačítku na pravém boku, speciální tlačítko pro Google Asistenta nebo solidní 4500mAh baterie s 18W nabíjení pomocí USB-C. Samozřejmostí je také čistý Android One, jenž zaručuje 2 roky velkých aktualizací a 3 roky bezpečnostních aktualizací. 

Hlavním lákadlem zde má být ovšem okruží fotoaparátů na zádech. Hlavním je 64Mpx senzor se světelností f/1.89 a optikou ZEISS. Dále nechybí 12Mpx širokoúhlý fotoaparát se 120 stupni záběru. Do počtu je zde na závěr také 2Mpx makro senzor a 2Mpx senzor pro rozmazání pozadí. Zpět ale k těm dvěma pořádným fotoaparátům, které mají přinést velké vylepšení nejen v nočních fotkách. Kupodivu se Nokia zaměřila především na video.  


Je zde speciální Action Cam režim pro natáčení plynulých záběru v 60 FPS. Přidaly se různé video efekty od ZEISS, natáčení 4K záběrů ve filmovém poměru 21:9 a nechybí ani pořádný editor pro vaše videa, jelikož můžete natáčet v LOG formátu (něco jako RAW u fotek). OZO zvuk asi nikoho už u Nokií nepřekvapí a přední 24Mpx kamerka má rovněž optiku ZEISS. 

Nokia 8.3 5G půjde do prodeje někdy v létě letošní roku, přičemž základní 6/64GB verze bude stát 559 eur. To nám dává v současnosti 15,5 tisíce korun, což je dost na telefon bez vlajkového procesoru, který bude muset konkurovat po všech směrech vlajkovému Xiaomi Mi 10, OnePlus 8, Realme X50 Pro a dalším. Pokud byste chtěli vyšší 8/128GB verzi dáte za novou Nokii v létě celých 18 tisíc korun.  


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů
  • Čivas-20. březen 2020

    Marně čekám, kdy přijde NOKIA s displejem OLED a "vlajkovým" procesorem.

    Odpovědět 

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bey starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší emailové schránky.