Obnovovací frekvenci bude Samsung u řady Galaxy S20 řešit možná trochu divně Snad ne...

09.01.2020 12:00 / od Honza Nuc
foto:  Samsung
  • Samsung představí nové telefony z řady Galaxy S20 už 11. února na oficiální akci Unpacked.
  • Dnes se dozvídáme zajímavé informace o displejích, jenž mají mít 120Hz obnovovací frekvenci.
  • Údajně to však s obnovovací frekvencí nebude tak jednoduché.

Samsung Galaxy S20 má mít 6,2" Super AMOLED displej, zatímco Galaxy S20+ má nabídnout 6,7" zobrazovač. Třetí a největší z modelů, Galaxy S20 Ultra, bude disponovat 6,9" displejem. Dříve jsme informovali o tom, že nové telefony od jihokorejského výrobce budou mít displeje se 120Hz obnovovací frekvencí, čímž Samsung předežene třeba OnePlus nebo Pixel 4. Má to ale zřejmě jeden háček.

Podle nejnovějších zpráv od známého leakstera Ice Universe, jenž se společností Samsung dlouhodobě zabývá, má být v systému Galaxy S20 Ultra možnost zvolit si rozlišení a také obnovovací frekvenci. Při zvolení Full HD rozlišení displeje je v nabídce 60 nebo 120 Hz, což je v pohodě. Při volbě 2K rozlišení však 120Hz volba mizí a zůstává pouze 60 Hz. Pokud by se taková zpráva potvrdila, bylo by to velice nemilé, protože velká část uživatelů raději využívá vyššího rozlišení a tím pádem by uvítala volbu obnovovací frekvence.

Nicméně leakster Ice Universe si není jistý, zda se ještě něco nezmění, protože nastavení displeje není ve verzi systému, která bude nakonec finální. Sám za sebe doufám, že Samsung nechá na samotných uživatelích, jakou variantu si zvolí a co preferují. 2K rozlišení se 120Hz obnovovací frekvencí bude samozřejmě náročnější na baterii, ale to už je věc každého uživatele. Nemalujme tedy prozatím čerta na zeď (i když už jsme nakreslili růžky). Všechno podstatné se dozvíme už za měsíc.

Všechny tři telefony z řady Galaxy S20 budou mít Snapdragon 865/Exynos 990, tedy nejvýkonnější procesory od Qualcommu a Samsungu. Na zadní straně budou fotoaparáty uschované v obdélníkovém modulu. Hlavní nabídne neskutečných 108 Mpx se skládáním devíti pixelů do jednoho pro lepší 12Mpx fotografie. Dočkáme se taktéž vylepšeného širokoúhlého fotoaparátu a dvojice teleobjektivé. Jeden bude mít dvojnásobný optický zoom a druhý bude periskop s pětinásobným optickým zoomem. Hlavní objektiv s teleobjektivy by pak spolu měly vytvořit takzvaný Space Zoom, což má zajistit 50 násobný hybridní a 100 násobný digitální zoom. Zmínit už chybí pouze ToF senzor.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.