Objevily se nové fotografie ukazující... Pixel 5s? Dostaneme nakonec dva modely?

10.09.2020 12:30 / od Michal Šrajer
  • Nové fotografie potvrzují dřívější spekulace o tajemném Pixelu 5s.
  • Podle všeho bychom se mohli dočkat dvou verzí Pixelu 5, které se budou odlišovat 5G konektivitou.

Pixel 5 nám opět trochu zamotal hlavu. Včera se objevily na internetu dvě nové fotografie očekávaného telefonu, kde můžeme vidět plastová záda i displej zařízení. Jen pro pořádek se hodí zmínit, že rámečky kolem OLED panelu vypadají skutečně krapet menší než u Pixelu 4a. To je však vedlejší, důležité je, co na onom displeji stojí. V telefonu je totiž otevřeno nastavení v sekci O telefonu, kde můžeme vidět jméno Pixel 5s.

To není přitom poprvé, co slyšíme o Pixelu 5s. Před pár týdny se objevily rovněž zprávy, že toto jméno se ve spojení s prototypy Pixelu 5 rovněž používá. Dočkáme se tedy ještě nějakého dalšího většího či lépe vybaveného telefonu? Velice pravděpodobně ne, byť dvě varianty Pixelu 5 by mohly vyjít.  

Serveru xda-developers se totiž podařilo pomocí odhaleného čárového kódu na fotkách tohoto Pixelu identifikovat model jako GD1YQ. V databázi FCC se přitom objevilo označení GD1YQ a G6QU3, přičemž obě označení měla být pro Pixel 5. Oba tyto modely podporují mmWave 5G, což znamená vysokorychlostní 5G na pásmech od 24 GHz až po 40 GHz, které je zatím rozšířeno ještě méně jak tradiční 5G, jež se pohybuje pod 6 GHz. Dvě označení pak patrně odkazují na dvě paměťové varianty.

Společně s těmito modely se však v databázi ukázaly také kousky GTT9Q and G5NZ6. Opět jde podle všeho o úplně stejné Pixely 5, avšak tyto nepodporují mmWave. Je tedy možné, že dostaneme obyčejný Pixel 5 se standardním 5G a Pixel 5s, jenž bude podporovat rychlejší mmWave. Zároveň je pravděpodobné, že mmWave nebude dostupný úplně všude. Jen na určitých trzích či u vybraných amerických operátorů, kde mmWave najdeme.

Pokud jde o samotný telefon na fotkách, tak ten nám nic nového neprozradil. Podobu a výbavu Pixelu 5 už nějaký ten pátek známe. Za zmínku stojí jen jiné logo na zádech, kde chybí tradiční písmeno G. To je však v pořádku, jelikož se jedná pouze o prototyp. To potvrzuje také kód “R3 EVT”, kde R3 odkazuje patrně na již známé kódové jméno Pixelu 5 “redfin”, zatímco EVT bude zkratka pro "Engineering Validation Test". To znamená, že se jedná o prototyp, který byl rozdán na testování a následné schválení hardwaru.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.