Nubia má herní bestii s aktivním chlazením a videem až v 8K rozlišení Zajímavý design, výkon a chlazení

30.04.2019 10:33 / od Honza Nuc
JBL PartyBox 300
  • Čínská společnost Nubia představila herní bestii Red Magic 3 s aktivním chlazením uvnitř telefonu
  • Prodávat se začne v Číne a postupně se má dostat i do Evropy, Kanady nebo USA

Na mobilní trh se postupně dostávají herní telefony. V poslední době jsme mohli vidět třeba ROG Phone od ASUSu nebo Black Shark od Xiaomi s externím chlazením. Čínská společnost Nubia však jde ještě dál a chlazení herního telefonu Red Magic 3 umístila přímo dovnitř zařízení a jedná se dokonce o chlazení vodní! To u telefonu jen tak neuvidíte. Tedy ne, že by bylo vidět, když je ukryté uvnitř telefonu. Každopádně se nemusíte bát, že by ta voda mohla nějak vytéct a pokazit telefon, protože to má Nubia ošetřené certifikací IP55.

V rohu telefonu je umístěný malý větráček, který má za úkol telefon průběžně ochlazovat. Ten má umět zvládnout až 14 000 otáček za minutu a podle společnosti Nubia zvládne až 30 000 hodin nepřetržitého provozu. Nevíme ale, v jakých podmínkách a při jak vysokých otáčkách společnost větráček testovala. Nicméně, větráček společně s vodou proudící v telefonu ochladí telefon až pětkrát lépe, než při pasivním chlazení. Otázkou ale je, jak bude větráček hlučný, když poběží na plný výkon. Aby to nebylo nakonec spíš otravné a onen skvělý herní zážitek, který Nubia slibuje, pouze nekazilo ono hlučné vrrrr.Aktivní chlazení v Red Magic 3

Nubia Red Magic 3 na trh přichází se zajímavě řešenými zády i barvou podobně jako herní telefony od jiných výrobců. Na horní straně zad je 48 megapixelový fotoaparát, který je jakoby schovaný pod další vrstvou zad. Ten má umět až 8K video (!) a super zpomalený režim s 1920 snímky za vteřinu. Pod ním je pak otvor pro nasávání vzduchu, kapacitní čtečka otisků prstů a poté je v půli zad dlouhý světelný pás, který umí měnit barvy. 

Co se týče vzhledu, je telefon určitě zajímavý a osloví nejednoho herního fanouška. Pokud se ale na telefon zaměříme celkově, jedná se o klasickou vlajkovou loď všech výrobců. Uvnitř tepe procesor Snapdragon 855 a podporuje ho až 12 GB operační paměti a 256 GB uživatelské paměti. To vše běží na Androidu 9 Pie. Potěší baterie o kapacitě 5000 mAh, USB-C a 27W rychlonabíjení.

K hernímu zážitku samozřejmě patří i skvělý displej. S tím se Nubia mohla více pochlapit a nasadit vyšší rozlišení, než Full HD+, ale zřejmě to postačí. Displej je navíc AMOLED, což je fajn, a ještě víc fajn je to, že je 90Hz. Za to velký palec nahoru. V podobném zařízení samozřejmě nesmí chybět stereo reproduktory orientované dopředu a potlačení hluku díky třem mikrofonům. Samozřejmě nechybí ani 3,5 mm jack konektor. K zařízení se podle produktových fotografií bude prodávat (nebo bude v balení) i přídavný dock s dodatečným chlazením a konektory USB-C, 3,5 mm a LAN.

Telefon začne Nubia prodávat 3. května v Číně za v přepočtu 430 dolarů ve verzi 6/64 GB a ve verzi 12/256 GB by měl být za 640 dolarů. Nubia počítá s prodejem také v Evropě, Kanadě, Spojených státech a Velké Británii. Tady ale ceny prozatím neznáme.Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z TECHARENY V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.