Nubia Alpha je hybrid ohebného telefonu a hodinek, který si nechám ujít Mělo se zůstat u prototypu

01.03.2019 12:33 / od Michal Šrajer
/Photos/HONOR_8X_3.jpg
  • Ohebný telefon, který si omotáte kolem zápěstí je snem mnohých, ale Nubia Alpha ještě není ono
  • Jedná se totiž v podstatě jen o chytré hodinky s protáhlým ohebným displejem
  • Hardware je stejný jako v hodinkách a software třeba za Tizenem zaostává
  • V ošlivém a levně působícím těle je navíc jen 8Mpx kamerka či infrasenzor

Nubia Alpha je něco mezi telefonem a hodinkami, prý. Nubia prezentuje tento stroj jako nositelný telefon, jelikož zde najdeme eSIM a můžete tedy volat či psát zprávy. Problém je, že to dokážete i u kdejakých chytrých hodinek běžné konstrukce. Jediné, čím je tedy tento kousek výjimečný je pouze ohebný 4palcový POLED displej. Ten je skutečně impozantní, jelikož působí velice dobře a řada lidí volá po telefonu, který si budou moct obtočit kolem zápěstí. 

Problém je, že tohle jsou prostě jen hodinky. Displej nemůžete zcela narovnat do podoby běžného telefonu, a navíc je tu ten kovový řemínek, který kvalitou zpracování i vzhledem vypadá, jako kdybych jej našel někde na tržnici. Zařízení působí levně, je ošklivé, těžké a nepohodlně se nosí. Zkrátka bych Nubii na zápěstí nosit vážně nechtěl, a to jsem se ještě nedostal k používání. 

Je zde starší procesor pro hodinky Snapdragon 2100 a 2 GB RAM, což na relativně svižný chod vlastního systému stačí, ale většina služeb je čínských a nefunguje. Do toho se přidává pak nepřehledné prostředí, žádný obchod s aplikacemi či ciferníky a bezdotyková gesta pomocí laserového senzoru fungují jen občas. Do toho je zde jen 500mAh baterka, která prý vystačí na den používání, ale víc ani ránu. Zajímavý je také přední 8Mpx přední fotoaparát, avšak ten fotí a natáčení opravdu hodně špatně. 

Zkrátka a jednoduše jde o ošklivé a velké hodinky, které se chlubí ohebným displejem. Ten však stejně nelze celý využívat, jelikož na jeho zahnuté části po bocích zápěstí pochopitelně nevidíte. Oceňuji, že tento pokus od Nubie jsme si mohli alespoň vyzkoušet a nebyl za sklem, ale zrovna tohle by mělo zůstat jako prototyp. 

Nubia Alpha má být v prodeji někdy v Dubnu za 12 tisíc korunNubia chce ovšem Alphu prodávat za pár měsíců za nějakých 12 tisíc korun čistě v přepočtu, čímž mi celý tento pokus připadá jako FlexPai. Udělali jsme to, jen abychom mohli říct, že jsem první. Nevím jak vy, ale já ve frontě na Alphu čekat rozhodně nebudu. Můžu si totiž koupit odladěnější, hezčí a chytřejší hodinky od zavedených výrobců a ohebný displej nechám velice rád zatím v laboratořích.


Diskuze k produktu...Zobrazit vše

0 komentářů

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@techarena.cz.